20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ ۰۷:۵۲:۴۹
کد مطلب:  1226315
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان خبر داد:
وجود ۱۷۷ کلاس درس کانکسی در استان کرمان/ جمع‌آوری ۴۰۰۰ بخاری نفتی تا پایان سال

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان از وجود ۱۷۷ کلاس های درس کانکسی در استان خبر داد و گفت: متاسفانه این کلاس های درسی کانکسی به صورت موقت و به دلایل مختلف از جمله تغییرات ساختار آموزشی و رشد جمعیتی در برخی مناطق و ... عمدتا در مناطق جنوبی و شرقی استان وجود دارند که برنامه داریم در سال آینده این کلاس های درس را ساماندهی کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، سید محمد واعظی نژاد در جمع خبرنگاران درباره وضعیت ساختمان مدارس استان کرمان گفت: ۲۳ درصد مدارس استان تخریبی، ۳۷ درصد نیاز به مقاوم سازی و و ۴۰ درصد مدارس استان مقاوم هستند.

وی ادامه داد: بر اساس گزارشهای اداره کل آموزش و پرورش و برداشت های صورت گرفته این نهاد، در ۲ سال گذشته رشد خیلی خوبی در تکمیل پروژه های نیمه تمام در حوزه مدارس استان داشتیم که حدود ۳۰۰ پروژه نیمه تمام استان هم اکنون فعال شده و یکی پس از دیگری تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

واعظی نژاد با اشاره به این که تاکنون ۶۰ مدرسه با ۳۰۰ کلاس درس در استان تحویل آموزش و پرورش شده و ۱۰۰۰ کلاس درس دیگر نیز تا پایان سال جاری تحویل داده خواهد شد، گفت: متاسفانه در سیل دی ماه سال گذشته در مناطق جنوبی و شرقی استان، ۱۸ مدرسه تخریب شدند که ۸ مدرسه از محل اعتبارات دولتی و ۶ مدرسه از کمک خیران و تعمیرات بقیه مدارس از هفته آینده شروع خواهد شد تا مشکل کمبود فضای آموزشی را در مناطق سیل زده نداشته باشیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان افزود: در سیل دی ماه  سال گذشته و فروردین ماه امسال، به حدود ۱۵۰۰ کلاس درس آسیب وارد شد که از این تعداد ۱۰۴ کلاس نیاز به بازسازی و بقیه نیاز به تعمیرات دارند که از هفته آینده عملیات اجرایی تعمیر این کلاس های درس آغاز خواهد شد تا مدارس را برای شروع سال تحصیلی اماده کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به مشارکت خیران در امر مدرسه سازی در استان کرمان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال ۹۹، مشارکت بسیار خوب خیران در امر مدرسه سازی را داشتیم به طوری که در ۴ ماه گذشته ۵۰ میلیارد تومان جذب و تعهد خیران (ساخت ۲۰ مدرسه و ۱۹۶ کلاس درس) را داشتیم علاوه بر این در ابتدای تیرماه نیز با اتاق بازرگانی استان تفاهم نامه ای منعقد کردیم که در راستای این تفاهم نامه ۱۲۰ مدرسه با ۷۲۰ کلاس درس در استان با مشارکت دولت ساخته خواهد شد.

واعظی نژاد به اجرای طرح «آجر به آجر» اشاره کرد و گفت: بسته تحولی مشارکت های مردمی و طرح «آجر به آجر» با هدف ترویج کار خیر در جامعه و مشارکت همه اقشار مردم در امر مدرسه سازی در دستور کار داریم.

وی با اشاره به طرح «هر کلاس برای روستا» افزود: یکی از زیر مجموعه طرح «آجر به آجر»، طرح «هر کلاس برای روستا» است که در این راستا با مشارکت مردم در استان، ۴۵ کلاس در فاز اول در روستاهای کم جمعیت استان ساخته خواهد شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان به وضعیت سیستم گرمایشی مدارس استان کرمان اشاره کرد و گفت: برنامه سیستم های گرمایشی و سرمایشی مدارس از اولویت های اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان است به طوری که در سال گذشته ۷۵۰ کلاس درسی که دارای علمک گاز بوده اما از بخاری نفتی استفاده می کردند، جمع آوری شده ضمن آن که در فاز بعدی نیز ۴۰۰۰ کلاس درس در استان داریم که دارای بخاری نفتی هستند و با توجه به اعتبارات امسال، برنامه داریم تعداد زیادی از این کلاس های درس را استاندارد سازی کنیم.

واعظی نژاد تصریح کرد: عملیات اجرایی جمع آوری بخاری نفتی از این ۴۰۰۰ کلاس درس آغاز شده به طوری که ۱۸۰۰ کلاس درس را برای آغاز سال تحصیلی تحویل خواهیم داد و جمع آوری بخاری نفتی بقیه کلاس های درس را نیز در نیمه دوم سال تحصیلی دنبال خواهیم کرد که امیدواریم با تامین اعتبارات صورت گرفته بتوانیم تا پایان سال جاری بخاری نفتی این ۴۰۰۰ کلاس درس در استان را جمع آوری کنیم.

وی از وجود ۱۷۷ کلاس های درس کانکسی در استان خبر داد و گفت: متاسفانه این کلاس های درسی کانکسی عمدتا در مناطق جنوبی و شرقی استان است که به دلایل مختلف از جمله تغییرات ساختار آموزشی و رشد جمعیتی در برخی مناطق و ... به صورت موقت این کلاس های درس کانکسی وجود دارد که برنامه داریم در سال آینده این کلاس های درس را ساماندهی کنیم.

به اشتراک بگذارید :