21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ ۱۲:۰۶:۳۴
کد مطلب:  1226464
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
کلنگ احداث دو واحد آموزشی خیرساز در ماهان به زمین زده شد

طی مراسمی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان و جمعی از خیران و مسئولان، کلنگ احداث هنرستان ۱۲ کلاسه خیرساز شهید قاضی زاده در شهر ماهان و یک مدرسه سه کلاسه خیر ساز در روستای لنگر از توابع ماهان به زمین زده شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در آیین کلنگ زنی این مدرسه خیرساز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدابه ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: شهید اکبر قاضی زاده رئیس وقت آموزش و پرورش منطقه ماهان  از شهدای شاخص آموزش و پرورش استان است.
 
وی از کلنگ زنی و آغاز عملیات ساخت ۲۹۵ مدرسه در قالب یک هزار و ۳۰۴ کلاس درس در دو سال اخیر در استان کرمان خبر داد.
اسکندری نسب با اشاره به نقش موثر فضای آموزشی استاندارد در تسهیل فرایند یاددهی - یادگیری از افتتاح بیش از یک هزار کلاس درس در ابتدای سال تحصیلی جدید خبر داد.
مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان کرمان اظهار کرد: پنجمین پروژه آموزشی توسط بنیاد فرهنگی قدس در یک سال اخیر با اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان در شهر ماهان آغاز می شود.
اسکندری نسب با اشاره به اجرای طرح کشوری آجر به آجر در راستای مدرسه سازی در مناطق محروم استان گفت: افراد می توانند با هر اندازه کمک در قالب این طرح در امر مدرسه سازی مشارکت کنند‌.
وی از کمک ۵۰ میلیارد تومانی خیران مدرسه ساز در امر مدرسه سازی در قالب طرح کشوری آجر به آجر در یک ماه اخیر خبر داد و  گفت: خوشبختانه در استان یک بسیج همگانی در راستای مدرسه سازی صورت گرفته و هر هفته چندین پروژه آموزشی در استان کلنگ زنی می شود یا به بهره برداری می رسد.
بر پایه این گزارش: کلنگ احداث هنرستان خیرساز شهید قاضی زاده در زمینی به مساحت ۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع با زیر بنای دو هزار و ۴۰۰ متربع با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات بنیاد فرهنگی قدس به زمین زده شد.
شایان ذکر است: کلنگ احداث مدرسه سه کلاسه خیر ساز شهید نواب صفوی نیز در زمینی به مساحت دو هزار و ۵۰۰ متر مربع با زیربنای ۲۴۲ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیون تومان با مشارکت خیر مدرسه ساز مجتبی علی نقی به زمین زده شد.
گفتنی است: روسای ادارات حراست، روابط عمومی و رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش استان و معاون نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، مدیر کل آموزش و پرورش استان را در سفر به منطقه ماهان همراهی کردند.

به اشتراک بگذارید :