11 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ ۰۸:۵۶:۴۲
کد مطلب:  1226912
مدیرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری:
با وجود برخی از مشکلات، شبکه شاد بهترین و ایمن‌ترین بستر برای آموزش در فضای مجازی است

ویدئو کنفرانس مدیرکل آموزش و پرورش استان با کادر اداری آموزش و پرورش شهرستان کوهرنگ برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش و پرورش استان به نقل از روابط‌عمومی آموزش و پرورش شهرستان کوهرنگ، فرحناز قائدامینی در این جلسه ضمن بیان اهمیت و حساسیت کار در آموزش و پرورش گفت : هر کشوری پیشرفت خود را مدیون آموزش و پرورش است و ما در آموزش و پرورش باید برای سرعت بخشیدن به فرآیند توسعه روزافزون کشور تلاش کنیم.

قائدامینی در خصوص شرایط کنونی و بیماری کرونا گفت: اگرچه به سبب شیوع بیماری کرونا شکل آموزش ما تغییر کرد؛ اما از اهمیت رسالت ما که آموزش و پرورش دانش‌آموزانمان است، هیچگاه کاسته نشد و علیرغم اینکه فعالیت‌های آموزشی کمی دشوار شد و مدارس به ظاهر تعطیل شد، تلاش‌های بی ‌وقفه و شبانه‌روزی معلمان عزیزمان به ثمر نشست و آموزش تعطیل نشد.

وی به طراحی شبکه آموزش دانش‌آموزان(شاد) به جای سایر پیام‌رسان‌ها به دلیل جلوگیری از آسیب‌های فضای مجازی و برقراری آموزش در فضایی ایمن اشاره کرد و گفت: آموزش از طریق فضای مجازی هیچگاه جایگزین آموزش چهره به چهره نمی شود؛ ولی در شرایط کنونی شبکه شاد بهترین و ایمن‌ترین بستر برای آموزش در فضای مجازی است و در سال تحصیلی جدید با استفاده از این شبکه، آموزش دانش‌آموزان را ادامه می‌دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: قطعاً مهمترین ظرفیت آموزش و پرورش، داشتن نیروی انسانی فوق‌العاده‌ای است که با افکار خود همواره مسیر را متناسب با شرایط جامعه هموار ساخته و امروز نیز باید با استفاده از این ظرفیت فکری، راهکار متناسبی برای این روزهای سخت بیاندیشیم و با برنامه‌ریزی مناسب، آموزش را در مسیر واقعی خود قرار دهیم.

وی در خصوص بازگشایی مدارس گفت: سه پیش‌فرض برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی وجود دارد که محتمل‌ترین آنها قرار گرفتن مناطق ما در وضعیت زرد است به‌گونه‌ای‌که در این حالت معلمان هر روز در مدرسه حضور دارند و دانش‌آموزان در دو گروه، در روزهای زوج و فرد در مدرسه حضور خواهند داشت و روزهای پنجشنبه نیز مدارس دایر است.

در ادامه این جلسه محمد قلی نیک‌بخش مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوهرنگ و معاونین ایشان و همچنین آقای حمید خدادادی و خانم مریم رهنما به عنوان نماینده معلمان شهرستان کوهرنگ، پیرامون برنامه‌ها و مسائل و مشکلات پیش‌رو برای آغاز سال تحصیلی جدید، مطالب خود را ارائه نمودند.

 

به اشتراک بگذارید :