21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ ۱۵:۵۰:۰۶
کد مطلب:  1227366
افتتاح طرح «آشتی با آموزش» در کرمان/ پوشش 2900 دانش‌آموز بازمانده از تحصیل

طرح آشتی با آموزش «آبا» ویژه دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در کرمان اجرا و 2 هزار و 891 دانش‌آموز در هفت شهرستان جنوبی کرمان زیر پوشش قرار می‌گیرند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان این که 32 منطقه آموزشی در استان کرمان دایر است، عنوان کرد: 16 منطقه آموزشی که اغلب در حوزه جنوب و شرق استان واقع هستند، جزو مناطق کمتر توسعه یافته محسوب می‌شوند..

وی بیان داشت: به دلیل فقر فرهنگی و مالی خانواده‌ها، تعدادی از دانش‌آموزان از تحصیل باز مانده اند و لذا بسته‌های تحولی در راستای سند تحول بنیادی آموزش و پرورش به منظور افزایش نرخ پوشش تحصیلی دانش‌آموزان بازمانده و جذب حداکثری دانش‌آموزان ترک تحصیل با استفاده از ظرفیت مدارس از راه دور و کمک‌های خیران در دستور کار است.

اسکندری‌نسب گفت: 8 هزار و 300 دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در استان کرمان داریم که در قالب طرح « آشتی با آموزش» 2 هزار و 891 نفر از این دانش‌آموزان تحت پوشش تحصیلی قرار می‌گیرند.

 بر پایه این گزارش: طرح «آبا» در ارتباط ویدیوکنفرانس با معاون وزیر آموزش و پرورش و با حضور معاون استاندار کرمان، مدیرکل آموزش و پرورش استان و رؤسای آموزش و پرورش هفت شهر جنوبی کرمان در کرمان کلید خورد.

به اشتراک بگذارید :