21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ ۱۵:۵۷:۱۶
کد مطلب:  1227369
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی:
پوشش بیش از 100 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در قالب طرح آشتی با آموزش

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی از پوشش بیش از 100 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در قالب طرح آشتی با آموزش( آبا) خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، مجتبی زینی‌وند  در جلسه ویدیوکنفرانس افتتاح طرح ملی آشتی با آموزش ( آبا) در شهرستان های عنبر آباد، جیرفت، قلعه گنج، منوجان، رودبار، فاریاب و کهنوج  با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید سلیمانی اظهار داشت: نگاه به آموزش و پرورش امروزه یک نگاه راهبردی است.

وی با بیان این که در کشور، آموزش باکیفیت را دنبال می‌کنیم چرا که شاخص توسعه یافتگی جوامع آموزش است، گفت: امروز دنیا به آموزش و پرورش نگاه فرا وزارتی دارد و همه وزارتخانه‌ها کمک می‌کنند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی افزود: بر اساس قانون کشور حتما باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که آموزش عمومی افزایش پیدا کرده و تمام افراد واجب التعلیم تحت پوشش قرار بگیرند.

وی با اشاره به این که برگشت دانش آموزان بازمانده از تحصیل را با جدیت پیگیری می‌کنیم افزود: بر اساس آمار مرکز فنآوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش حدود 800 هزار نفر از کسانی که دوره ابتدایی را گذرانده اند از ورود به دوره متوسطه محروم مانده‌اند.

زینی‌وند با بیان این که طرح آبا از سال گذشته به‌صورت آزمایشی در استان سیستان و بلوچستان اجرایی شد و موفق بود، گفت: یکی از طرح‌های تحولی آموزش و پرورش اجرای طرح آبا است.

وی با اشاره به این که در استان کرمان از میزان دانش آموزان بازمانده از تحصیل نگران هستیم افزود: به حمایت مسئولان برای اجرای طرح آبا امیدواریم و این طرح با نام آشتی با آموزش در حال اجرا است و تاکنون توفیقات خوبی داشته است.

 رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که در راستای این طرح 100 هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در سطح کشور به تحصیل باز می‌گردند، گفت: سهمیه استان کرمان 5 هزار دانش آموز است که 2 هزار و 891 نفر در جنوب استان در فاز اول تحت پوشش قرار می‌گیرند.

به اشتراک بگذارید :