21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ ۰۷:۵۳:۵۳
کد مطلب:  1227626
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان:
فرهنگ سازی در راستای تعامل با سایر دستگاه ها، افزایش بهره وری و کاهش دغدغه معلمان، از اهداف انعقاد تفاهم نامه ها است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان در اولین کارگروه مشترک استانی تفاهم نامه بین آموزش و پرورش با مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در استان کرمان گفت: فرهنگ سازی در راستای تعامل با سایر دستگاه ها، افزایش بهره وری و کاهش دغدغه معلمان، از اهداف انعقاد تفاهم نامه ها است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان به نقل از معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی، سید قوام رضا میرحسینی در این جلسه گفت: به منظور حفظ شان، ارتقای منزلت اجتماعی و تکریم فرهنگیان در مراجع قضایی، شبه قضایی و انتظامی در مسائل حقوقی و مشاوره ای، در چارچوب قانون حمایت قضایی از کارکنان دولت و ماده 88 قانون مدیریت خدمات کشوری و همچنین بهره برداری از توان فنی و مشارکت نهادهای حقوقی حرفه ای، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش و پرورش و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در کرمان منعقد شد.

وی ضمن اشاره به اهمیت حمایت قضایی از فرهنگیان سراسر استان، ابراز امیدواری کرد، اجرای تفاهم نامه با مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده دادگستری استان کرمان  به عنوان یک نمونه و الگو در سطح کشور معرفی شود.

رئیس هیات مدیره مرکز وکلای دادگستری کرمان نیز در این جلسه معلمان را  قشری شریف و قابل احترام دانست و افزود: همواره شیادان و خلاف کاران به دنبال سوء استفاده از این قشر فرهیخته و دلسوز هستند.

وی همچنین ضمن اشاره به اهمیت بحث آموزش حقوق دانش آموزان در مدارس، بهره مندی فرهنگیان از خدمات حقوقی با در نظر گرفتن حداقل تعرفه ها  در امور وکالت و مشاوره ها برای فرهنگیان را از خدمات تفاهم نامه منعقد شده با آموزش و پرورش دانست.

هادی زاده همچنین در راستای اجرای تفاهم نامه، از حضور وکلای کانون دادگستری کرمان در آموزش و پرورش سراسر  استان کرمان به منظور ارائه خدمات مشاوره ای رایگان خبر داد.

رئیس هیات مدیره مرکز وکلادر کرماندر ادامه با بیان این موضوع که سطح سواد حقوقی جامعه، با توجه به،  به روز شدن قوانین پایین است،  ابراز امیدواری کرد با افزایش سطح علمی و آموزش حقوقی به همکاران فرهنگی در قالبطراحی و راه اندازی نرم افزار و  یا  برنامه کاربردی (اپلیکیشن) در فضای مجازی آموزشی (شاد) و پاسخ به سؤالات و مشکلات به صورت برخط (آنلاین) و یا دوره های آموزشی ضمن خدمت بتوان قبل از وقوع پیشامد ناگوار حقوقی از آن  پیش گیری کرد.

موسوی عضو هیات رئیسه مرکز وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری نیز در این جلسه از ارائه خدمات کارشناسی رسمی دادگستری به فرهنگیان با در نظر گرفتن تخفیف های ویژه و به صورت اقساطی در راستای اجرای تفاهم نامه در 20 رشته کارشناسی خبر داد .

در پایان، رئیس اداره حقوقی و حمایت قضایی کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن قرائت صورت جلسه نهایی در راستای اجرای این  تفاهم نامه گفت: امیدواریم با تداوم و افزایش سطح همکاری های بین دستگاهی بتوانیم در راستای استفاده بهینه و هم افزایی در کارگروه مشترک موفق باشیم.

در ادامه جلسه کارگروه، به تبادل نظر در خصوص اجرای هر چه بهتر تفاهم نامه همکاری مشترک پرداخته شد.

به اشتراک بگذارید :