24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ ۱۶:۰۶:۴۸
کد مطلب:  1228661
بزرگداشت هفته مهارت آموزی و کارآفرینی و تجلیل از همکاران دفتر تألیف فنی و حرفه ای

مراسم بزرگداشت هفته ملی مهارت آموزی و کارآفرینی و تجلیل از همکاران دفتر تألیف کتاب های فنی و حرفه ای و کاردانش سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، این مراسم امروز یکشنبه 5 مردادماه در سالن جلسات طبقه هشتم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آقای دکتر علی محبی سرپرست معاونت برنامه ریزی درسی و تولید بسته های تربیت و یادگیری در خصوص اهمیت و جایگاه مهارت آموزی و فنی و حرفه ای، کارآفرینی نسخه بی بدیل برون رفت از چالش بیکاری، اصل کارآفرین بودن و نافع بودن آموزش ها، دلایل پذیرا بودن کشورها و دانشگاههای پیشرفته جهان از نیروهای ماهر کشورهای دیگر، چالش ها و راهکارهای مهارت آموزی دقایقی سخنرانی نمود.

سپس تعدادی از همکاران دفتر تالیف کتاب های فنی و حرفه ای و کاردانش در خصوص مسائل و مشکلات این بخش نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

آقای افشار بهمنی سرپرست دفتر تالیف کتاب های فنی و حرفه ای و کاردانش نفر بعدی بود که در این مراسم سخنرانی داشت.وی گزارشی از روند فعالیت های این دفتر، برنامه های پیش رو و برخی از مهمترین مسائل و مشکلات فنی و حرفه ای و مهارت آموزی ارائه نمود.

در پایان این مراسم جناب آقای دکتر حسن ملکی بعد از ابراز علاقه ناشی از فضل و وفاق جمعی به همکاران دفتر فنی و حرفه ای، اضلاع مثلث زندگی یعنی خواستن، توانستن و دانستن را تشریح و بر پویا بودن این مثلث تاکید کرد.

ایشان تاکید کرد: برنامه ریزی درسی مهارت محور، توجه به مهارتهای فنی و حرفه ای بر قامت تربیت، ارتباط با زمینه های شغلی هم سنخ، اجتناب از نزدیک بینی و دور بینی افراطی، برقراری مناسب و مطلوب نسبت ها و برقراری نسبت و ارتباط با علوم انسانی و نظری مسائل مهمی است که باید مدنظر داشت.

در این مراسم که به مناسبت هفته ملی مهارت آموزی و کارآفرینی برگزار شد از تلاش های همکاران دفتر تالیف کتاب های فنی و حرفه ای و کاردانش با اهدای لوح تجلیل شد.

 31  تیر تا 6 مردادماه هفته ملی مهارت آموزی و کارآفرینی نامگذاری شده و 6 مرداد نیز روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای است.

مشروح مطالب بیان شده در این مراسم متعاقباً منتشر خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :