20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ ۰۷:۳۸:۴۸
کد مطلب:  1230499
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
تکریم ارباب رجوع و رضایت مندی مردم، ملاک اصلی ما برای ارزیابی عملکرد مدیران مدارس است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که ساماندهی بهینه نیروی انسانی مهمترین محور پروژه مهر است، گفت: تکریم ارباب رجوع و رضایت مندی مردم، ملاک اصلی ما برای ارزیابی عملکرد مدیران مدارس است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان با اشاره به وقفه دو هفته ای در روند ثبت نام دانش آموزان در استان به علت شیوع ویروس کرونا بیان کرد: مدارس استان در راستای تکریم ارباب رجوع از هفته آینده در روزهای شنبه، دوشنبه و چهار شنبه برای ثبت نام باز هستند.
وی با بیان این که حفظ سلامت جسمانی دانش آموزان اولویت اصلی آموزش و پرورش استان کرمان است  بر رعایت نکات بهداشتی در مدارس در زمان ثبت نام دانش آموزان تاکید کرد.
اسکندری نسب گفت: سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان با رعایت کامل نکات بهداشتی در ۴۲ پایگاه سنجش در سراسر استان در حال برگزاری است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بر ساماندهی نیروی انسانی مدارس استان بر اساس نیاز واقعی تاکید کرد و  افزود: ابلاغ همکاران فرهنگی استان تا پایان مرداد ماه صادر خواهد شد.

بسته های تحولی آموزش و پرورش بستری مناسب در راستای اجرایی کردن سند تحول بنیادین هستند
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از مدرسه خوانا، هر دانش‌آموز حداقل یک مهارت، مهارت محوری و سمپاد، کیفیت‌بخشی به اجرای برنامه ویژه مدرسه(بوم)، هر دانش‌آموز یک نقش اجتماعی، کنترل وزن و چاقی در دانش آموزان، ارتقای مهارت‌های روانی اجتماعی دانش آموزان، طرح آجر به آجر، مدرسه انطباقی و مداخلات به هنگام طلایی، بالندگی نیروی انسانی، استقرار نظام مکان‌یابی مدارس، پیوند سوادآموزی و زندگی، باز مهندسی شبکه ملی رشد، مدرسه کانون تربیتی محله، مدرسه پژوهنده، پایش و ارزیابی ملی نظام آموزش‌وپرورش، مسکن معلمان، طرح آشتی با آموزش(آبا)، شبکه مدارس صلح و دوستی جهان اسلام(آیسسکو)، طرح تابان، توسعه مدارس هیئت ‌امنایی، تربیت‌معلم چند ساحتی و چند مهارتی، تربیت و توانمندسازی مدیران، ارزیابی، پالایش و تنقیح قوانین و مقررات و شبکه آموزشی دانش آموزان(شاد) به عنوان بسته های تحولی وزارت آموزش و پرورش نام برد و گفت: اجرای این بسته های تحولی ضرورتی انکار ناپذیر در راستای ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی است.
وی از راه اندازی پویش طرح ملی آجر به آجر در راستای مدرسه سازی در مناطق محروم استان خبر داد و گفت: همه افراد می توانند با هر اندازه کمک در این طرح در امر مدرسه سازی مشارکت داشته باشند.
اسکندری نسب از اجرای طرح آشتی با آموزش(آبا) در مناطق جنوبی استان در راستای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان خبر داد.
تمامی مدارس استان به اینترنت متصل می شوند
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تمامی مدارس استان با همکاری اداره کل مخابرات تا پایان شهریور ماه به اینترنت متصل می شوند.

اسکندری نسب با اشاره به ظرفیت های موثر شبکه شاد گفت: در ایام تابستان، زیرساخت‌های شبکه شاد مورد بهینه‌سازی قرار می‌گیرند و امکانات جدید به این شبکه اضافه می‌شوند.
وی اظهار کرد: اگر بحران کرونا تا سال تحصیلی جدید به اتمام برسد، آموزش و پروش از شبکه شاد به‌عنوان برنامه کمکی مکمل بهره‌برداری می‌کند.
اسکندری نسب با اشاره به این‌که اکنون اینترنت مصرفی کاربران در شبکه شاد رایگان است، عنوان کرد: وزارت آموزش‌وپرورش قصد دارد موضوع رایگان بودن اینترنت در شبکه شاد را در هیات دولت و ستاد ملی بیماری کرونا مطرح کند و این امکان را به‌طور دائمی و رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد.
وی با اشاره به راه اندازی پویش استانی خرید تلفن هوشمند همراه برای دانش آموزان بی بضاعت استان گفت: برنامه ریزی لازم برای پوشش ۱۰۰ درصدی دانش آموزان با توجه به شرایط و امکانات بر اساس پیش فرض های مختلف صورت گرفته است.
اسکندری نسب با بیان این‌که کتاب‌های درسی امسال به‌طور الکترونیکی منتشر می‌شوند، توضیح داد: در تلاش هستیم تا محتواهای متعدد آموزشی در شبکه شاد بارگذاری شوند و دانش‌آموزان با ورود به این شبکه از مطالب متنوع و مختلف بهره بگیرند.

به اشتراک بگذارید :