21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۰۷:۰۹:۵۱
کد مطلب:  1232003
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان:
162 واحد تجاری با درآمد سالیانه 4 میلیارد و 200 میلیون تومان در آموزش و پرورش استان کرمان ساخته شده است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در راستای ایجاد درآمد پایدار، 162 واحد تجاری با درآمد سالیانه 4 میلیارد و 200 میلیون تومان در فضاهای آموزشی بلا استفاده آموزش و پرورش استان کرمان ساخته شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، سید قوام رضا میر حسینی در حاشیه بازدید از روند پروژه مهر در شهرستان رابر، پروژه مهر را مظهر تعامل و همدلی دانست و خواستار مشارکت همه نهاد های دولتی و غیر دولتی در امر بازگشایی مدارس با توجه به شیوع ویروس کرونا شد.

وی به فعالیت بیش از 41 هزار  و 500  فرهنگی شاغل در مدارس استان کرمان اشاره کرد و افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در جهت ساماندهی نیروی انسانی، ابلاغ تمامی همکاران فرهنگی تا پایان مرداد ماه جاری صادر می شود و آموزش و پرورش استان کرمان بر اساس پیش فرض های مختلف شیوع ویروس کرونا، آمادگی بازگشایی مدارس را دارد.

میر حسینی ضمن سخنانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان گفت: تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم مهمترین رسالت آموزش و پرورش است و نظام  تعلیم و تربیت کشور باید با توجه به شرایط مختلف زمینه تحصیل دانش آموزان را فراهم کند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که مدارس، تحت هر شرایطی 15 شهریور ماه 99 بازگشایی می شوند، بیان کرد: با توجه به اجرای پروژه مهر از اسفند ماه 98، آموزش و پرورش استان کرمان بر اساس پیش فرض های مختلف با توجه به شیوع ویروس کرونا آمادگی بازگشایی مدارس را دارد.

میر حسینی از راه اندازی باشگاه پیشکسوتان فرهنگی در مرکز شهر کرمان و شهرستان سیرجان به منظور ارائه انواع خدمات رفاهی، ورزشی و آموزشی به این قشر خبر داد و گفت: مراکز آموزشی رفاهی فرهنگیان در تمامی شهرستان های استان با استفاده از درآمد های اختصاصی آموزش و پرورش تجهیز و به روز رسانی می شوند.

ساخت 6700 واحد مسکونی برای فرهنگیان فاقد مسکن

وی از پیگیری ساخت  6700 واحد مسکونی ویژه فرهنگیان فاقد مسکن در شهرستان ها و مناطق استان و انعقاد تفاهم نامه با اداره کل راه و شهرسازی و تامین زمین برای ساخت مسکن خبر داد و افزود: تامین مسکن فرهنگیان فاقد مسکن اولویت اصلی آموزش و پرورش استان بر اساس بسته های تحولی در سال 99 است.

 

وی از به روزرسانی بخشی از ناوگان حمل و نقل اداره کل آموزش و پرورش استان در یک سال اخیر خبر داد و گفت: در همین  راستا  23 دستگاه سواری سمند خریداری شده و موافقت نامه خرید 5 دستگاه سواری و 7 دستگاه وانت در ابتدای سال  98  با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال از محل فروش وسایل و خودرو های اسقاطی گرفته شده است.

بر پایه این گزارش: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان به همراه روسای ادارات امور مالی، بودجه، تعاون و امور رفاهی و پشتیبانی و خدمات آموزش و پرورش استان از روند اجرای پروژه مهر در شهرستان رابر، پروژه های آموزشی در حال ساخت و تجاری سازی واحد های آموزشی در شهرستان رابر بازدید کرد.

به اشتراک بگذارید :