20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۰۸:۳۸:۱۷
کد مطلب:  1232315
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
طرح ملی آجر به آجر زمینه ساز مشارکت عمومی مردم در امر مدرسه سازی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اجرای طرح ملی آجر به آجر در راستای مدرسه سازی در مناطق محروم استان گفت: طرح آجر به آجر زمینه ساز مشارکت عمومی مردم در امر مدرسه سازی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در نشست کارگروه اجرایی طرح آجر به آجر در استان با اشاره به وجود بیش از ۶ هزار فضای آموزشی در استان خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود منابع دولتی نیازمند مشارکت مردم در راستای ساخت، نگهداری، بازسازی و مقاوم سازی مدارس استان هستیم.
وی افزود: متوسط فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز در کشور 5.21 مترمربع است اما در استان کرمان 4.90 مترمربع و  پایین تر از میانگین کشوری است.

اسکندری نسب با بیان این که بیش از ۳۰ درصد مدارس کشور خیرساز هستند، گفت: کسانی که با مدرسه سازی بر روی معرفت انسان ها سرمایه گذاری می کنند وارد یک خدمت پایدار و ابدی می شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از طرح ملی آجر به آجر و استقرار نظام مکان یابی مدارس به عنوان بسته های تحولی وزارت آموزش و پرورش استان کرمان در حوزه نوسازی مدارس نام برد و گفت: بسته های تحولی آموزش و پرورش بستری مناسب در راستای اجرایی کردن سند تحول بنیادین هستند.
وی از راه اندازی پویش طرح آجر به آجر و مدرسه ای برای روستا در راستای مدرسه سازی در مناطق محروم استان خبر داد و گفت: هرکس  می تواند به هر اندازه کمک در این طرح در امر مدرسه سازی مشارکت کند.

اسکندری نسب بر فرهنگ سازی مشارکت عمومی در راستای مدرسه سازی در قالب طرح آجر به آجر  تاکید و خاطر نشان کرد: نهادینه کردن این طرح در جامعه و مدارس، نقش موثری در تربیت نسلی مشارکت جو و نوع دوست دارد.
وی از امضای تفاهم نامه سه جانبه آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان با شهرداری، صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت گران و نهادهای دولتی و غیر دولتی در راستای نهادینه کردن طرح ملی آجر به آجر خبر داد
اسکندری نسب گفت: تمامی نهادهای دولتی می توانند متناسب با رسالت  فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و خدماتی خود در امر مدرسه سازی و مدرسه یاری مشارکت کنند.

بر پایه این گزارش: نشست کارگروه اجرایی طرح آجر به آجر در استان کرمان با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان، معاون مشارکت های مردمی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :