13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ ۰۹:۰۴:۵۲
کد مطلب:  1235421
معاون پرورشی وفرهنگی وزارت آموزش و پرورش :
شبکه کانون یاریگران زندگی عمق فعالیت های پیشگیری را بیشتر می کند

معاون پرورشی وفرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: در طرح یاریگران زندگی با استفاده از نمایندگان تشکل‌های دانش‌آموزی و همکاری نیروی انتظامی و ناجا عمق فعالیت‌های پیشگیری در حوزه اعتیاد افزایش پیدا می کند.

وی همچنین به راه‌اندازی یک شبکه جدید با نام کانون یاری‌گران زندگی که با همیاری ستاد مبارزه با مواد مخدر انجام می‌شود، اشاره کرد و گفت: در این طرح با استفاده از نمایندگان تشکل‌های دانش‌آموزی و همکاری نیروی انتظامی و ناجا عمق فعالیت‌های پیشگیری را در حوزه اعتیاد به ۱۰ برابر افزایش داده که این طرح سال آینده در ۱۰ درصد مدارس برگزار می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به فقدان توجه به مسائل فرهنگی اشاره کرد و افزود: برنامه‌ها را با حداقل هزینه و حداکثر بهره‌وری اداره می‌کنیم. باید وضع اقتصادی کشور را درک کرده و به جای توقف، فعالیت‌ها را در مسیر اجرای آن تغییر دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در یکی از آیات قرآن کریم آمده است که برای شکل گرفتن تربیت باید خود عامل آن باشیم. ریشه بسیاری از آسیب‌های رفتاری و تربیتی در فرزندان غفلت خانواده‌ها در الگوهای تربیتی و اخلاقی است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش توجه به مسایل خانواده ها را ضروری دانست و گفت: برای درست شدن جامعه ابتدا باید خود را درست کنیم که این همان سفارش خداوند به پیامبر اکرم (صد) ر قرآن کریم است.

کاظمی با قرائت آیه دیگری از قرآن کریم مبنی بر خودسازی تصریح کرد: اگر تربیت اثرگذاری خود را نداشته و تربیت معلم و مدرسه اثرپذیری خود را از دست داده است، دلیل آن را در خودمان باید جست و جو کنیم.

به اشتراک بگذارید :