20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۰:۰۵:۳۵
کد مطلب:  1235611
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان:
ارتقای مهارت های فنی و حرفه ای و کاردانش، زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی دانش آموزان است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه کمیته تخصصی آموزش و پرورش که با رویکرد توسعه سنواتی هنرستان ها و برنامه ریزی عملیاتی برگزار شد، گفت: ارتقای مهارت های فنی و حرفه ای و کاردانش، زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی دانش آموزان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، صدیقه مرادی گفت: بر اساس نتایج ارزیابی های صورت گرفته مبتنی بر داده های "آزمون غربالگری سلامت روانی رفتاری" و گزارش مراکز و هسته های مشاوره و روان شناختی، در حوزه سلامت روان دانش آموزان نیاز به تقویت حس خوش بینی، امید، نشاط، عزت نفس و کاهش افسردگی و اضطراب داریم.

وی افزود: ارتقای مهارت های روانی اجتماعی دانش آموزان یکی ار مهمترین راهبردهای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی است که با سرمایه گذاری اندک می توان به دستاوردهای بزرگی در این خصوص دست یافت و از هزینه های سنگین درمان و شکلگیری رفتارهای پرخطر پیشگیری کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان توسعه هنرستان ها را عامل مهمی برای کاهش آسیب پذیری دانش آموزان دانست و گفت:  دانش آموزان در هنرستان ها احساس ارزشمندی بیشتری می کنند زیرا انجام کار مفید و مهارت آموزی می تواند بسیاری از مشکلات روحی دانش آموزان را کمتر کند و اعتماد به نفس آن ها را رشد دهد.

مرادی با اشاره به این که رشد مهارت های تحصیلی اگر با توجه به رشد مهارت های روانی و اجتماعی دانش آموزان باشد، بسیار تاثیرگذارتر خواهد بود، پیشنهاد داد: حتی می توان از ظرفیت کانون های فرهنگی-تربیتی حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی به عنوان یک ظرفیت خوب برای تقویت آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش و فرهنگ سازی در خصوص توسعه هنرستان ها بهره مند شد تا از این طریق هم گام موثری برای کمک به کاهش آسیب های اجتماعی برداریم.

به اشتراک بگذارید :