22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۱۲:۳۳:۵۲
کد مطلب:  1237353
تخصیص 25میلیارد ریال به هنرستان های استان/مهارت آموزی مکمل هدایت تحصیلی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مرداد ماه امسال ، بیش از 25 میلیارد ریال تجهیزات کارگاهی از محل اعتبارات 2 درصد فروش گاز به هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش تخصیص یافت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛ رضا یکه خانی ظهر امروز با بیان این خبر از اجرای طرح ها، برنامه ها و فعالیت هایی همانند طرح شهاب و جشنواره نوجوان خوارزمی به عنوان تسهیل کننده این فرایند یادکرد و ابراز داشت: برای موفقیت در فرایند هدایت تحصیلی لازم است هوش های چندگانه را بشناسیم.

وی افزود: هدایت تحصیلی فرآیند ی است که  باید دانش آموزان را از مدارس ابتدایی در مسیر آشنایی  با این فرایند با مهارت آموزی و آموزش حِرَف و مشاغل مختلف، در جریان آن قرار داد تا استعداد و علاقه خود را بشناسند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی، طبقه بندی دانش آموزان به قوی و ضعیف ، صرفا بر اساس عملکرد تحصیلی آنان در چند درس را نادرست دانست و اظهار کرد: ملاک و معیار تشخیص درست توانمندی ها و علائق دانش آموزان تنها از طریق آشنایی با ملاک های استعداد برتر و  هوش چندگانه می باشد .

یکه خانی، ادامه داد: با توجه به پژوهش های انجام شده ، اغلب هنرجویان هنرستان ها از انتخاب رشته خود در حین تحصیل رضایت داشته و همچنین بیش از ۸۵ درصد از فارغ التحصیلان هنرستان ها از انتخاب مسیر تحصیلی خود راضی بودند .

این مقام مسئول در آموزش و پرورش استان؛ مهارت آموزی و کارآفرینی را اولویت اصلی فرایند یاد دهی و یادگیری در بهارستان علم و ادب برشمرد و عنوان کرد: افزایش کیفیت آموزش های مهارتی و تجهیز هنرستان ها از دیگر راهبردهای آموزش و پرورش استان  در این زمینه است که در مرداد ماه امسال ، بیش از 25 میلیارد ریال تجهیزات کارگاهی از محل اعتبارات 2 درصد فروش گاز به هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش تخصیص یافت.

به اشتراک بگذارید :