20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۱۴:۱۸:۴۶
کد مطلب:  1237571
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:
راهیابی 194 طرح دانش آموزی به بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان از راهیابی 194 طرح از دانش آموزان کرمانی به مرحله استانی بیستمین و دومین جشنواره جوان خوارزمی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، سید محمد حبیب اللهی در حاشیه بازدید از مرحله استانی جشنواره جوان خوارزمی که به صورت مجازی در مرکز پژوهش های علمی آموزشی آموزش و پرورش استان در حال برگزاری است، افزود: 508 دانش آموز در دبیرخانه استانی بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی ثبت نام کرده اند که 374 طرح به دبیرخانه استانی ارائه شده است که از این تعداد  194 طرح برای دفاع انتخاب شده اند.

وی اظهار کرد: دانش آموزان صاحب 194 طرح با توجه به شیوع ویروس کرونا به صورت غیر حضوری و مجازی از طرح های خود دفاع می کنند.

حبیب اللهی با اشاره به محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا در استان از رشد 20 درصدی طرح های ارسالی به جشواره جوان خوارزمی نسبت به سال گذشته خبر داد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان گفت: از لحاظ تعداد طرح های ارسالی به جشنواره استانی، شهرستان های بم با ارسال 41 طرح، شهربابک  با ارسال 22 طرح و بردسیر با ارسال 21 طرح به ترتیب در رتبه های اول تا سوم استان هستند.

حبیب اللهی افزود: ادارات آموزش و پرورش نوق، منوجان و ریگان نیز از نظر ارسال طرح در پایین ترین رتبه استان قرار دارند.

وی با بیان این که بیشترین طرح های ارائه شده با ارائه 66 طرح در گروه علمی زبان و ادبیات فارسی هستند، گفت: علوم زیستی و پزشکی با 50 طرح و مکانیک با 42 طرح در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

بر پایه این گزارش: مرحله استانی جشنواره جوان خوارزمی به صورت مجازی در مرکز پژوهش های علمی آموزشی آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :