21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ ۱۳:۴۸:۳۵
کد مطلب:  1238891
توسط معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان صورت گرفت:
تشریح آخرین وضعیت بازگشایی مدارس در دفتر روزنامه واقعه کرمان

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان که مناسبت هفته خبرنگار در قالب طرح ویژه « خبرنگار سلام» در دفتر روزنامه واقعه حضور یافت به تشریح آخرین وضعیت بازگشایی مدارس در استان پرداخت.

ماشاالله میرزا حسینی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان در آستانه روز خبرنگار با حضور در دفتر روزنامه واقعه ضمن تقدیر و قدردانی از انعکاس خبر ها و گزارش ها در حوزه آموزش و پرورش استان اظهار داشت : وزارت آموزش و آموزش و پرورش در کنار ستاد مبارزه با کرونا، کمیته آموزش و پرورش ستاد مبارزه با کرونا را ایجاد کرده و در راستای اهداف آن پیش می‌رود. وی افزود : در استان کرمان نیز به همین صورت است، ما در کنار ستاد استانی مبارزه با کرونا، همین کمیته را ایجاد کرده و در همان راه برای رسیدن به هدف نهایی تلاش می‌کنیم.

واریز چهار میلیارد تومان سرانه بهداشتی به مدارس استان کرمان
دبیر کمیته پیشگیری از کرونا در آموزش پرورش با بیان اینکه در تلاش هستیم تا ۱۵ شهریور ماه مدارس آغاز به کار کنند، گفت: شاید نه به صورت حضوری، اما قطعا آموزش از این تاریخ شروع می‌شود و اگر شرایط در وضعیت قرمز ماند، این مهم، به صورت مجازی صورت می‌گیرد.
وی با تاکید براینکه حدود چهار میلیارد تومان تنها وسایل بهداشتی و ضد عفونی را در مدارس استان پخش کرده‌ایم، تصریح کرد: حدود همین مبلغ را نیز خودِ مدارس هزینه کرده و تقریبا برای بازگشایی مدارس آماده هستند.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان با پرداختن به این موضوع که اگر بخواهیم تامین کننده ماسک برای مدارس باشیم، باید روزانه ۷۰۰ هزار ماسک داشته باشیم، اضافه کرد: ماسک و حفاظت فردی بر عهده والدین بوده چرا که این موضوع از توانِ مالی آموزش و پرورش خارج است.
آقای میرزا حسینی گفت: مواد ضدعفونی در مدارس تامین شده و فاصله اجتماعی نیز رعایت می‌شود، آموزش‌ها به مدیران، مربیان و همه کادر آموزشی ارائه شده و سلامت دانش‌آموزان را در درجه اول اهمیت قرار داده‌ایم.
میرزا حسینی به آموزشِ خودمراقبتی به دانش‌آموزان باایجاد کمپین‌ها و ساخت کلیپ‌های آموزشی اشاره کرد و عنوان داشت: آموزش صد درصدی در فضای مجازی امکان ندارد و پایه اول ابتدایی به شدت ضربه می‌خورد.
دبیر کمیته پیشگیری از کرونا در آموزش پرورش عنوان کرد: پیش از این در تلاش بودیم تا یک شبکه مجازی برای دانش‌آموزان داشته باشیم اما محقق نشد، زمانی که کشور درگیر کرونا شد، به شبکه‌های مجازی داخلی فراخوان داده شد، اما زیرساخت‌های آنان برای تحقق این امر فراهم نبود و در نهایت شبکه شاد با کمک وزارت ارتباطات راه‌اندازی شد.

شبکه شاد شبکه قدرتمندی برای آموزش و پروورش کشور است
وی با بیان اینکه ۲۵۰ هزار کلاس درس درکشور وجود دارد که اگر همزمان بخواهند برای آموزش مجازی از شبکه شاد استفاده کنند دچار مشکل می‌شوند، عنوان کرد: دستور وزیر این بود که شبکه شاد برای فصل جدید بازگشایی مدارس، تقویت شود، این شبکه شاید نواقضی داشته باشد، اما در بلند مدت یک شبکه قدرتمندی برای کمک به آموزش و پرورش کشور است.
میرزاحسینی با بیان اینکه این شبکه بیش از یک میلیون و هفتصد هزار عضو دارد، اضافه کرد: این شبکه به صورت پخش زنده بوده و به صورت رایگان دراختیار دانش‌آموزان و کادر آموزشی قرار می گیرد.

کنترل وزن دانش‌آموزان را دارای اهمیت و جزء پنج اولویت اصلی آموزش و پرورش استان است
وی کنترل وزن دانش‌آموزان را دارای اهمیت و جزء پنج اولویت اصلی آموزش و پرورش ذکر و تاکید کرد: غربال‌گری مرحله اول در آبان صورت می‌گیرد و توصیه‌های ورزشی و تغذیه به آنان ارائه و در مرحله دوم غربال‌گری که اسفند ماه است، این هدف سنجیده می‌شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش پرورش استان کرمان با تاکید بر اینکه همه رشته‌های ورزشی مورد حمایت ما هستند، ابراز داشت: ۱۳۰۰ مربی ورزش خوب در استان داریم که به صورت تخصصی کار می‌کنند.
وی اضافه کرد: پیشتر اساس ورزش قهرمانی، ورزشِ آموزشگاه‌ها بود اما اکنون ورزش و جوانان خوب کار می‌کند، در حوزه دانش‌آموزان اقدامات خوبی صورت گرفته و در این رده سنی در کشور رتبه‌ قهرمانی کسب کرده‌اند.
میرزا حسینی سلامت و بهداشت دهان و دندان را نیز دارای اهمیت پرشماری برای آموزش و پرورش ذکر و تصریح کرد: دندان‌های دانش‌آموزان مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر دانش‌آموزی دندان خراب داشت، درمدرسه ثبت نام نمی‌شود، بسیاری از هزینه‌های درمانی این بخش رایگان و یا یک هزینه بسیار ناچیز دریافت می‌شود.

ساخت یکهزار سرویس بهداشتی برای مدارس مناطق محروم استان در یکسال اخیر
وی عنوان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و در صورتی که جز وظایف ما نبود، بیش از ۱۰۰۰ سرویس بهداشتی ساختیم و بخشی از آن را نیز در شورای آموزش و پرورش استان، مطرح و حمایت استاندار محترم را گرفتیم تا مدارس در فصل جدید آموزشی، کمبود بهداشتی نداشته باشند.
وی درباره کتب آموزشی دانش‌آموزان نیز گفت: بخش عمده این امر محقق شده و از دانش‌آموزی جامانده می‌تواند ثبت سفارش کند.

برپایه این گزارش: معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان به همراه رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان استان به مناسبت هفته سلامت در قالب طرح « خبر نگار سلام» از مدیر مسئول و خبرنگاران روزنامه واقعه کرمان تجلیل کرد.

به اشتراک بگذارید :