24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ۱۶:۴۸:۴۷
کد مطلب:  1240781
خبرنگار، خبرگی می آفریند

دکتر حسن ملکی و هیات همراه طی بازدیدی به مناسبت گرامی داشت روز خبرنگار از کوشش‎های خبرنگاران خبرگزاری دانشجو تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، طی این بازدید که تنی چند از مدیران سازمان پژوهش و برنامه‎ ریزی آموزشی نیز حضور داشتند، دکتر حسن ملکی در نشستی صمیمی با مدیرعامل، سردبیر و دبیران این خبرگزاری، ضمن تأکید بر نقش و جایگاه فعالیت خبرنگاران در عرصه ‎ی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی ملی و بین المللی، یاد و خاطر شهدای رسانه را گرامی داشت و مراتب تقدیر و تشکر محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش را به این خبرگزاری اعلام کرد.

ایشان ضمن تبریک روز خبرنگار بیان داشت: هر پیامی را نمی‎ توان خبر اطلاق کرد چرا که پیام آمیخته به معرفت را خبر می‎گویند. با دانسته‎ های من و تعاملی که به عنوان یک دانشگاهی و مسئول سازمان پژوهش با خبرنگاران داشته و دارم این قشر را پیام آوران انقلاب اسلامی تلقی می‎کنم. معتقدم خبرنگاران نقش بسزایی در رساندن پیام انقلاب اسلامی در داخل و یا خارج از مرزها ایفا می‎ کنند.

دکتر ملکی افزود: پیام زمانی خبرتلقی می‎شود که خبرگی بیافریند و خبرنگار باید استاد خبرگی آفرینی باشد و بتواند در جامعه خبرگی ایجاد کند چرا که جامعه بدون خبرگی در بخش سیاسی، امنیتی، اقتصادی و بقیه عرصه ‎ها فریب می‎ خورد، پس باید مراقب بود. ممکن است دشمنان افرادی را با ترفندهای خاص فریب داده و این افراد تبدیل به سرباز دشمن شوند؛ دلیل این فریب خوردن این است که خبره گی شهروندی نداشته اند. این خبرگی را خبرنگاران می تواند در جامعه ایجاد کنند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی یادآورشد: جبهه‎ ی دشمنان و استکبار از خبرنگارانشان و یا خبررسان‎ هایی که به کار گرفته‎اند به نفع خود استفاده می‎کنند و از سوی دیگر جبهه مقاومت و آن‎هایی که قصد مقابله با دشمنان و زشتی‎ ها در عالم را دارند نیز باید از این امکان استفاده کنند.

هادی قاسمی، مدیرعامل خبرگزاری دانشجو ضمن ابراز خرسندی از این نشست، از تلاش‎های سازمان پژوهش و برنامه‎ ریزی در تولید و روز آمد سازی محتوای درسی تشکر و فعالیت های این خبرگزاری را در خلال بازدید از تحریریه معرفی کرد.

در ادامه ی این بازدید، نشست اختصاصی دبیران و خبرنگاران خبرگزاری دانشجو با معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با طرح سوالات مردمی کاربران و مخاطبان خبرگزاری دانشجو مرتبط با حوزه ی ماموریت های این سازمان ادامه یافت.

در پایان این بازدید، لوح تقدیر محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به دبیر سرویس اجتماعی این خبرگزاری اهدا شد. همچنین هدیه‎ای به رسم یادبود از سوی معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به خبرنگاران خبرگزاری دانشجو اهدا شد.

این بازدید به مناسبت  17 مرداد، روز خبرنگار به نیابت از محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، توسط دکتر حسن ملکی  معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از خبرگزاری دانشجو انجام شد.

گزارش تصویری این بازدید را در اینجا ببینید.

به اشتراک بگذارید :