20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ ۱۱:۳۷:۴۲
کد مطلب:  1241715
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
تأمین سلامت دانش آموزان و همکاران فرهنگی، خط قرمز آموزش و پرورش استان در زمان بازگشایی مدارس است

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که مدارس تحت هر شرایطی ۱۵ شهریور ماه بازگشایی می شوند، گفت: تأمین سلامت دانش آموزان و همکاران فرهنگی خط قرمز آموزش و پرورش استان در زمان بازگشایی مدارس است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، خاطر نشان کرد: هر اقدامی در حوزه نظام تعلیم و تربیت باید بر محور پژوهش محوری، آینده نگری و استدلال منطقی و متناسب با فرصت ها و تهدید ها باشد.

وی با اشاره به ابهامات ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان اظهار کرد: مدارس ۱۵ شهریور ماه به شکل رسمی بازگشایی می شوند و باید با توجه به شیوع ویروس کرونا پیش فرض های مختلفی برای بازگشایی طراحی و تدوین شود.

اسکندری نسب با اشاره به پراکندگی و شرایط مختلف بومی و فرهنگی در استان کرمان تاکید کرد: هر مدرسه باید متناسب با شرایط دانش آموزان برنامه ویژه ای برای بازگشایی مدارس طراحی کند تا دانش آموزی در شرایط فعلی از تحصیل بازنماند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: مدیران و روسای آموزش و پرورش باید فعالیت های آموزشی و پرورشی را به صورت انفرادی، مدرسه به مدرسه، محله به محله و منطقه ای دنبال کنند.

اسکندری نسب از آموزش و پرورش به عنوان مهمترین و حساس ترین نهاد اجتماعی کشور نام برد و افزود: در زمینه بازگشایی مدارس نیازمند تعامل، همکاری و همدلی همه ی مردم و نهاد های دولتی و  غیر دولتی هستیم.

وی با بیان این که پروژه مهر، نماد تحول، همدلی و هم افزایی است گفت: بازگشایی مدارس بزرگترین رویداد اجتماعی کشور است.

به اشتراک بگذارید :