21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ ۱۷:۵۳:۵۷
کد مطلب:  1242267
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در دیدار با استاندار کرمان مطرح کرد:
درآمد 41 میلیارد تومانی آموزش و پرورش استان کرمان از تجاری سازی فضاهای آموزشی

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در دیدار با استاندار کرمان گفت: تجاری سازی فضاهای آموزشی استان در سه سال اخیر 41 میلیارد و 150 میلیون تومان درآمد اختصاصی برای آموزش و پرورش استان ایجاد کرده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب اظهار کرد: بر اساس آیین نامه اجرایی بند (هـ) تبصره (9) قانون بودجه سال نود و شش، 184 واحد تجاری با متراژی بالغ بر 16 هزار و 750 متر مربع به منظور ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی در راستای خلق در آمد پایدار احداث شده و یا در حال ساخت است.

وی افزود: تجاری سازی فضاهای آموزشی در استان در سه سال اخیر بیش از 41 میلیارد و 150 میلیون ریال برای آموزش و پرورش استان درآمد اختصاصی ایجاد کرده است.

آموزش و پرورش شهرستان جیرفت، پیشتاز تجاری سازی در استان کرمان

اسکندری نسب از ساخت 47 واحد تجاری در شهرستان جیرفت با تغییر کاربری 5 فضای آموزشی به متراژ 1272 متر مربع خبر داد و بیان کرد: تجاری سازی فضاهای آموزشی در جیرفت  سالیانه درآمدی  بالغ بر دو میلیارد و 650 میلیون تومان برای آموزش و پرورش این شهرستان آورده داشته است.

وی از ساخت و بهره برداری از 18 واحد تجاری در شهرستان بافت، 13 واحد تجاری در شهرستان سیرجان، 12 واحد تجاری در شهرستان زرند، دو  واحد تجاری در شهرستان راور،  8  واحد تجاری در شهرستان شهربابک،  9 واحد تجاری در شهرستان عنبرآباد، 7 واحد تجاری در شهرستان بردسیر، 4 واحد تجاری در شهرستان نرماشیر خبر داد .

اسکندری نسب گفت: عملیات ساخت  5 واحد تجاری در شهرستان رابر، 8  واحد تجاری در شهرستان قلعه گنج، 3 واحد تجاری در منطقه راین و 20واحد تجاری در شهر کرمان بلوار جمهوری اسلامی آغاز شده و تا پایان سال 99 به بهره برداری می رسند.

وی  با بیان این که آموزش و پرورش استان کرمان در چند سال اخیر تجاری سازی فضاهای آموزشی دارای قابلیت تجاری را به منظور ایجاد درآمد پایدار بر اساس مجوز های قانونی از مهمترین راهبرد های خود قرار داده خاطر نشان کرد:  در  همین راستا بیش از 5 کیلومتر زمین دارای موقعیت بر تجاری در فضاهای آموزشی شناسایی شده که قابلیت ساخت بیش از 800 واحد تجاری دیگر را دارد لذا به علت کمبود منابع مالی و عدم استقبال بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این حوزه با مشکلی جدی مواجه هستیم که همکاری نهاد های دولتی را در زمینه تحقق این مهم می طلبد.

رشد  سه برابری جذب مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش استان کرمان در سال 98

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: جذب مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش استان کرمان با جذب بیش از 95 میلیارد تومان  از محل کمک های خیران رشد  سه برابری در سال 98 نسبت به سال 97 داشته است.

اسکندری نسب افتتاح و کلنگ زنی302  مدرسه در قالب   1345  کلاس درس در دو سال گذشته در استان خبر داد و افزود: اجرای طرح ملی آجر به آجر نقش موثری در به روز رسانی و استاندارد سازی فضاهای آموزشی دارد.

وی با بیان این که تکریم معلم بخش مهمی از راهبرد اصلی آموزشی و پرورش استان و لازمه مدیریت منابع  و مدرسه پویا است، خاطر نشان کرد:  آموزش و پرورش در راستای تحقق این مهم اقدامات موثری را از محل جذب مشارکت های مردمی و درآمد های اختصاصی در زمینه راه اندازی،  ساخت، تجهیز، به روز رسانی و استاندارد سازی مراکز آموزشی رفاهی و کلینیک های پزشکی ویژه فرهنگیان در چند سال اخیر انجام داده است.

راه اندازی، به روز رسانی و ساخت مراکزآموزشی رفاهی و کلینیک های پزشکی فرهنگیان مهمترین راهبرد آموزش و پرورش استان در راستای تکریم معلم است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: راه اندازی، به روز رسانی و ساخت مراکز آموزشی رفاهی و کلینیک های پزشکی فرهنگیان مهمترین راهبرد آموزش و پرورش استان در راستای تکریم معلم است.

اسکندری نسب از ساخت و تجهیزکلینیک فرهنگیان شهرستان جیرفت با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان  از محل جذب مشارکت های مردمی خبر داد و افزود: در همین راستا کلینیک فرهنگیان کرمان به دستگاه های پیشرفته سونوگرافی، ماموگرافی و رادیولوژی با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان از محل در آمدهای اختصاصی آموزش و پرورش استان تجهیز شده است.

وی راه اندازی و ساخت مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شهرستان سیرجان با مساحت  ۱۲۰۰ متر مربع، دارای ۱۲ باب سوئیت، ظرفیت پذیرش بیش از ۵۰ نفر ، دارای رستوران و تالار پذیرایی با  اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان را از دیگر اقدامات آموزش و پرورش استان در راستای تکریم معلم دانست.

اسکندری نسب گفت: مرکز کپری آموزشی رفاهی فرهنگیان قلعه گنج با زیر بنای 1300 متر مربع دارای 12 سوئیت و ظرفیت پذیرش بیش از 80 نفر با اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان از محل در آمد های اختصاصی آموزش و پرورش استان در حال ساخت است و مهر ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان جیرفت  دارای 22 سوئیت، مجهز به سالن کنفرانس، رستوران و سالن اجتماعات با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان از محل درآمد های اختصاصی استان و جذب مشارکت های مردمی در چند سال اخیر ساخته شده و به بهره برداری رسیده است.

اسکندری نسب  از راه اندازی و تجهیز مراکز آموزشی رفاهی فرهنگیان در شهرستان های بافت و فاریاب و منطقه شهداد با اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان از محل در آمد های اختصاصی آموزش و پرورش استان نیز خبر داد.

وی افزود: با بیان این که  استاندارد سازی، تجهیز و به روز رسانی میهمان سرای فرهنگیان کرمان (هتل آسمان) با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و دویست میلیون تومان از محل در آمد های اختصاصی آموزش و پرورش استان در چند سال اخیر انجام شده است.

اسکندری نسب  از ساخت و افتتاح فاز سوم خانه معلم کرمان با اعتباری بالغ و یک میلیارد و 500 میلیون تومان خبر داد و بیان کرد: عملیات ساخت تالار خانه معلم کرمان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد 500 میلیون تومان از محل در آمد های اختصاصی آموزش و پرورش استان آغاز شده است و مهر ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

باشگاه پیشکسوتان فرهنگی در شهرستان  کرمان با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 400 میلیون تومان در راستای تکریم معلم تجهیز و راه اندازی شده است.

به اشتراک بگذارید :