21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ ۰۸:۴۳:۴۲
کد مطلب:  1244373
رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:
تدوین برنامه عملیاتی توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش استان کرمان

رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش استان کرمان از تدوین برنامه عملیاتی توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، رضا اشرفیان با اشاره به 6 برنامه کارگاهی که لازمه فعالیت در هنرستان ها است، گفت: ساماندهی، نظم و ترتیب، پاکیزه سازی، استاندارد سازی، انضباط و نگهداری و ایمنی باید حین کار در کارگاه ها مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که توسعه کارآفرینی زمینه ساز توسعه پایدار است، از راه اندازی 20 هنرستان کارآفرین با رویکرد تخصصی در استان خبر داد.

وی افزود: تعداد هنرجویان استان از 26147 نفر در سال تحصیلی 96-95 به 42583 نفر در سال 99-98 رسیده است که  درصد توسعه 38.5 را برای هر سه پایه در استان رقم زده و این در حالی است که عدد توسعه کشور 35.2 درصد است که از میانگین کشوری بالاتریم.

رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش استان کرمان، توسعه و تجهیز هنرستان ها بر اساس منابع استاندارد و متناسب با نیازهای بومی شهرستان ها و مناطق، ایجاد شبکه کارآفرین در هنرستان ها با رویکرد توسعه فرهنگ کارآفرینی و هنرستان های کارآفرین، توانمند سازی و دانش افزایی نیروی انسانی متناسب با تغییرات فناوری روز، ساماندهی بهینه نیروی انسانی و استاندارد سازی تراکم کلاسی، برنامه ارتباط با صنعت و توسعه هنرستان های جوار کارخانه و شهرک های صنعتی و تقویت هنرستان های کشاورزی را از جمله برنامه های عملیاتی اداره آموزش های فنی حرفه ای و کاردانش در راستای تحقق سند توسعه سنواتی هنرستان ها عنوان کرد.

اشرفیان با بیان این که بیش از 70 درصد قبولی کنکور برای هنرجویان استان داشته ایم، گفت: کسب 46 رتبه کشوری، 2 رتبه آسیایی و 9 رتبه بین المللی از دیگر افتخارات به دست آمده توسط هنرجویان استان طی دو سال گذشته است.

 وی تاسیس رشته های جدید، متناسب با نیازهای شهرستان ها و مناطق استان از جمله، حمل و نقل، آتش نشانی، تولید برنامه های تلویزیونی، سراجی کیف و ... را در راستای ایجاد شغل، رونق تولید و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی عنوان و خاطر نشان کرد: راه اندازی مرکز توسعه همکاری های شرکت های صنعتی و آموزش و پرورش، اجرای برنامه آموزش همراه با تولید با رویکرد تولید تجهیزات هنرستانی (PLC، خانه هوشمند، سلول خورشیدی، پرینتر سه بعدی و ...)، توسعه و تقویت هنرستان های کشاورزی با رویکرد آموزش همراه با تولید، تولید ماسک، گان و تجهیزات بهداشتی، ارائه 100 طرح دانش بنیان مبتنی بر نیاز کشور شامل دستگاه شستشوی مقره های شبکه برق، سوخت جامد موشک، واتر کنترل، ساخت پهباد و... و انجام فعالیت های پژوهش محور و دانش بنیان از دیگر اقدامات اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش است.

به اشتراک بگذارید :