20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۱۲:۴۳:۲۳
کد مطلب:  1247951
رئیس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:
اتصال 3797 مدرسه استان کرمان به شبکه ملی اطلاعات در پروژه بزرگ مدرسه هوشمند

رئیس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش استان کرمان از اتصال 3797 مدرسه به شبکه ملی اطلاعات در پروژه بزرگ مدرسه هوشمند خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، جلیل خجسته گفت: پروژه بزرگ مدرسه هوشمند (smartschool) با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان، در راستای اجرای ماده 69 قانون برنامه ششم توسعه در حوزه هوشمند سازی مدارس، آغاز شده است.

وی افزود: با همت کارشناسان، هدف گذاری برنامه ریزی شده و تشکیل کارگروه کارشناسی در خصوص ایجاد زیر ساخت های لازم، هوشمندسازی مدارس استان در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش استان کرمان خاطر نشان کرد: با توجه به زیر ساخت ضعیف اینترنت در مناطق محروم و عشایری استان و از سویی نیاز به اتصال به شبکه ملی اطلاعات در این مناطق این پروژه عظیم در دستور کار قرار گرفته است و در حوزه هوشمند سازی مدارس استان، وزارت ارتباطات وظیفه آماده سازی زیر ساخت را بر عهده گرفته است.

خجسته با اشاره به نوع اتصال و تعداد مدارس متصل به شبکه هم گفت: با توجه به زیر ساخت شهرستان ها و مناطق، این پروژه در دو فازADSL در مناطق دارای خط تلفن و وایرلس(بی سیم) در مناطق فاقد خط تلفن با همکاری شرکت های وب در حال اجرا است.

وی گفت: تاکنون 2386 مدرسه شهری، 780 مدرسه روستایی به صورت ADSL و 631 مدرسه هم روستایی به صورت وایرلس (بی سیم) به شبکه متصل شده اند .

گفتنی است: تفاهم نامه ماده 69 قانون برنامه ششم در تاریخ 98/04/29 در خصوص اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات به امضا رسیده است.

به اشتراک بگذارید :