21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ ۰۷:۴۹:۵۶
کد مطلب:  1248633
جلسه مجمع نمایندگان استان کرمان با وزیر و معاونان وزیر آموزش و پرورش برگزار شد

جلسه مجمع نمایندگان استان کرمان با وزیر و معاونان وزیر آموزش و پرورش در راستای ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی شهرستان ها و مناطق استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان نمایندگان مردم شریف شهرستان های استان کرمان در این جلسه ضمن بیان نقاط مثبت آموزشی و پرورشی، مسائل و مشکلات حوزه های انتخابی خود را با وزیر آموزش و پرورش در میان گذاشتند و خواستار رفع موانع و مشکلات آموزشی در شهرستان ها و مناطق استان شدند.

تقویت شبکه شاد  لازمه ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی  است

نماینده مردم شهرستان های بم، فهرج، ریگان و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی خواستار تقویت شبکه اجتماعی شاد شد و اظهار کرد: تقویت شبکه اجتماعی شاد به تمامی بخش های جامعه کمک می کند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های  آموزشی، پرورشی و عمرانی صورت گرفته در مناطق شرقی استان در چند سال اخیر گفت: استان کرمان علیرغم سرمایه های مختلف محروم است و مناطق لازم التوجه در این استان نیز وجود دارد.

غضنفر آبادی با بیان این که عملکرد آموزش و پرورش برای تمامی افراد جامعه حساس است، خواستار بررسی نقاط ضعف و قوت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شد.

نماینده مردم شهرستان های بم، فهرج، ریگان و نرماشیر بر توجه ویژه به توانمند سازی و به روز رسانی فرهنگیان در زمینه مسائل علمی، فناوری و فرهنگی شد.

تعامل و همدلی با مردم و دستگاه های اجرای نقطه قوت آموزش و پرورش استان کرمان است

نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد آموزش و پرورش در استان کرمان گفت: تعامل و همدلی با مردم و دستگاه های اجرای نقطه قوت آموزش و پرورش استان است.

صمد الله محمدی به تخریبی بودن برخی از مدارس شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه اشاره کرد و افزود: استاندارد سازی سیستم گرمایشی و سرمایشی مدارس این شهرستان ها نیز ضروری است.

وی با بیان این که تربیت دانش آموزان طراز جمهوری اسلامی ایران مهمترین رسالت آموزش و پرورش است خاطر نشان کرد: معلمان پرچمدار اصلی این عرصه هستند پس توجه ویژه به معیشت فرهنگیان ضرورتی انکار ناپذیر در راستای تحقق این مهم است.

محمدی خواستار مولد سازی در آموزش و پرورش و ساماندهی بهینه منابع مالی آموزش و پرورش به منظور تامین منابع مالی برای رفع مشکلات رفاهی فرهنگیان نیز شد.

 نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که صندوق ذخیره فرهنگیان در زندگی فرهنگیان موثر واقع شود.

آموزش و پرورش نیازمند اقتدار مالی و فرهنگی است

نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به پاره ای از مشکلات نظام تعلیم و تربیت کشور گفت: آموزش و پرورش نیازمند اقتدار مالی، فرهنگی و آموزشی و پرورشی است.

عفت شریعتی خواستار افزایش بودجه آموزش و پرورش از منابع مالی دولت شد و خاطر نشان کرد: اقتدار مالی آموزش و پرورش نقش موثری در ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی در کشور دارد.

وی حمایت همه جانبه ی مردم و نهاد های دولتی از آموزش و پرورش را نیز ضروری دانست و گفت: آموزش و پرورش نقش موثری در توسعه و پیشرفت کشور دارد‌.

شریعتی از فعالیت های آموزشی و پرورشی صورت گرفته در شهرستان های زرند و کوهبنان تقدیر و تشکر کرد.

تربیت دانش آموز مهارت محور باید راهبرد اصلی آموزش و پرورش باشد

نماینده مردم شهرستان های جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست بر تربیت دانش آموزانی مهارت محور تاکید کرد و افزود: توجه به این مهم در بسته های تحولی وزارت آموزش و پرورش قابل تقدیر است.

ذبیح الله اعظمی با بیان ای نکه آموزش و پرورش لازمه توسعه و پیشرفت هر کشوری است، گفت: استخدام در آموزش و پرورش باید بر اساس توانمندی‌های علمی و تخصصی باشد.

وی خواستار برنامه ریزی در جهت ایجاد عدالت آموزشی در سراسر کشور به ویژه مناطق محروم کشور شد و اظهار کرد: تجهیز و استاندارد سازی مدارس نقش موثری در تسهیل فرایند یاددهی - یادگیری دارد.

اعظمی با اشاره به اقدامات عمرانی بی نظیر صورت گرفته در حوزه مدرسه سازی در شهرستان جیرفت در چند سال اخیر خواستار حصارکشی مدارس فاقد حصار و تعمیر سرویس های بهداشتی مدارس در شهرستان های جیرفت و عنبر آباد شد.

وی بر توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش بر اساس نیاز بازار کار کشور تاکید کرد و گفت: توجه به سیستم سرمایشی مدارس مناطق جنوبی استان حیاتی است‌.

توجه به معیشت فرهنگیان ضروری است

نماینده مردم شهرستان های کهنوج، رودبار، قلعه گنج، فاریاب و منوجان در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: توجه به معیشت فرهنگیان ضرورتی انکار ناپذیر در راستای تحقق فعالیت های آموزشی و پرورشی است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش و پرورش کشور بعد از انقلاب اسلامی اظهار کرد: باید به آموزش و پرورش در مناطق محروم استان توجه ویژه شود.

منصور شکر اللهی با اشاره به محرومیت شهرستان های جنوبی استان، خواستار حضور میدانی وزیر آموزش و پرورش در این شهر ستان ها جهت بررسی مسائل و مشکلات آموزش و پرورش شد.

جذب مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش استان کرمان ضروری است

نماینده مردم شهرستان های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به ساخت بیش از ۴۰درصد مدارس شهرستان سیرجان توسط خیران خواستار تجلیل ویژه وزارت آموزش و پرورش از خیران مدرسه ساز شد.

شهباز حسن پور جذب مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش را لازمه رفع مشکلات مالی دانست و بر برنامه ریزی در این حوزه تاکید کرد.

وی با بیان این که کمبود نیروی انسانی، شایسته آموزش و پرورش نیست بر استخدام در این حوزه، متناسب با نیاز مدارس و بر اساس بوم تاکید کرد.

حسن پور با اشاره به مشکلات مختلف آموزشی و پرورشی در استان کرمان خواستار بازدید میدانی شورای معاونان وزارت آموزش پرورش از ۲۳شهرستان استان شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به گستره یک هزار و ۱۰۰کیلومتری آموزش و پرورش در استان گفت: توجه به ناوگان حمل و نقل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس در راستای نظارت مستمر و اثر بخش ضروری است.

شهباز حسن پور اظهارکرد: خوشبختانه تعامل خوبی و اثربخشی بین نمایندگان و آموزش و پرورش استان وجود دارد و امیدواریم این تعامل و همدلی زمینه ساز کارایی و اثر بخشی در حوزه تعلیم و تربیت استان شود.

بر پایه این گزارش: جلسه مجمع نمایندگان استان کرمان با وزیر و معاونان وزیر آموزش و پرورش در راستای ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی شهرستان ها و مناطق استان در دفتر وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :