21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۰۹:۵۱:۱۸
کد مطلب:  0Kmndu31
معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش:
تالیفات معلمان جریان فرهنگی ایجاد می کند

معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت:معلمان مولف از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند و تالیفات معلمان جریان فرهنگی ایجاد می کند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، حمیدرضا کفاش ضمن بزرگداشت ۳۶ هزار شهید دانش آموز و پنج هزار شهید معلم اظهار کرد: ما در سایه فداکاری های این شهیدان آزادانه قلم در دست گرفته ایم و معلمان شهید الگویی برای تمام معلمات هستند.

وی با بیان این که معجزه دین اسلام قلم و کتاب است افزود:معلم بودن به انتقال معلومات ختم نمی شود و باید در جامعه نقش جریان سازی انقلابی داشته باشد که تنها کسی که می تواند این مهم را محقق سازد معلم مؤلف است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با تصریح این موضوع که معلم مؤلف می تواند یک رکن مهم در فرهنگ سازی جامعه باشد بیان کرد:نوشته های یک معلم علاوه بر فرهنگ سازی می تواند در مخاطب خود تغییر ایجاد کند.

وی با اشاره به این که اصل نوشتن فی نفسه از اقدامات مثبت در جامعه است عنوان کرد: اگر تالیف تاثیر گذار باشد و جریان فرهنگی و اجتماعی ایجاد کند معجزه می شود.

کفاش معلمان را دارای جایگاه ویژه در بین نویسندگان دانست و خاطر نشان کرد: به دلیل این که معلمان از روحیه و نیاز های دانش آموز به عنوان مخاطبین اصلی خود آگاهی کافی و لازم را دارند فی نفسه قادر به تالیف کتاب هایی هستند که راه گشای مشکلات دان آموزان است.

وی با بیان اینکه در عرصه های مفاهیم ارزشی نیایش و دعا، داستان و رمان و  تربیت اجتماعی و سیاسی کتاب های ماندگار نیاز داریم اظهار کرد:  برای نویسندگان عمده ترین مسئله انتخاب سوژه است، مهم است که سوژه خوب انتخاب شود و موضوع روز باشد.
 

به اشتراک بگذارید :