1 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۰:۱۹:۵۱
کد مطلب:  tS4mbJeI
معاون پرورشی و فرهنگي وزیرآموزش و پرورش :
تالیفات معلمان جریان فرهنگی ایجاد می کند

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش گفت : معلمان مولف از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند

به گزارش مركزاطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل ازاستان خراسان رضوی، حمیدرضا کفاش در همایش معلمین مؤلف استان ضمن بزرگداشت ۳۶ هزار شهید دانش آموز و پنج هزار شهید معلم اظهارکرد: ما در سایه فداکاری های این شهیدان آزادانه قلم در دست گرفته ایم و معلمان شهید الگویی برای تمام معلمان هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش با بیان این که معجزه دین اسلام قلم و کتاب است افزود : معلم بودن به انتقال معلومات ختم نمی شود و باید در جامعه نقش جریان سازی انقلابی داشته باشد تنها کسی که می تواند این مهم را محقق سازد معلم مؤلف است.

وی با تصریح این موضوع که معلم مؤلف می تواند یک رکن مهم در فرهنگ سازی جامعه باشد بیان کرد: نوشته های یک معلم علاوه بر فرهنگ سازی می تواند در مخاطب خود تغییر ایجاد کند.

كفاش با اشاره به این که اصل نوشتن فی نفسه از اقدامات مثبت در جامعه است عنوان کرد: اگر تالیف تاثیر گذار باشد و جریان فرهنگی و اجتماعی ایجاد کند معجزه می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش معلمان را دارای جایگاه ویژه در بین نویسندگان دانست و خاطر نشان کرد: به دلیل این که معلمان از روحیه و نیاز های دانش آموز به عنوان مخاطبین اصلی خود آگاهی کافی و لازم را دارند فی نفسه قادر به تالیف کتاب هایی هستند که راه گشای مشکلات دان آموزان است.

وی با بیان اینکه درعرصه های مفاهیم ارزشی نیایش و دعا، داستان و رمان و تربیت اجتماعی و سیاسی کتاب های ماندگار نیاز داریم اظهار کرد:  برای نویسندگان عمده ترین مسئله انتخاب سوژه است، مهم است که سوژه خوب انتخاب شود و موضوع روز باشد.

به اشتراک بگذارید :