7 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۲:۱۱:۲۴
کد مطلب:  EGaW2UtB
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد؛
تعمیق فعالیت های مهدوی و فرهنگ انتظار در آموزش و پرورش

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: انعقاد تفاهم نامه با بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و اداره کل قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش برای تعمیق فعالیت های مهدوی و فرهنگ انتظار در آموزش و پرورش و به ویژه دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا است

به گزارش مركزاطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از معاونت پرورشي و فرهنگي ، محمدرضا مسیب زاده در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری فی ما بین بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) واداره قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش كه در علاقمندان برگزار شد به سياست هاي جديد در فعاليت هاي پرورشي اشازره كرد و افزود:  مدرسه محوری فعاليت ها ، فراگیری و اثربخشی فعاليت ها براي همه دانش آموزان از مهمترین سیاست آموزش و پرورش مي باشد.

وی با اشاره به توسعه مشارکت و مشارکت پذیری در معاونت پرورشی و فرهنگی ، اظهاركرد: مشارکت، همکاری و انعقاد تفاهم نامه با سازمان ها و نهادهای زیربط در فعالیت های قرآنی در دستور كار اين معاونت مي باشد .

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بيان اين كه در فعالیت های نماز ، مرجع اصلی ستاد اقامه نماز کشور است ، تصريح كرد: و در حوزه عترت در دو بخش پرسش و پاسخ و شبهات با سازمان تبلیغات اسلامی و در حوزه مرجعیت و مهدویت با ارگان ها ارتباط داریم.

مسيب زاده با تاكيد بر اين كه حدود 30 هزار هیات مذهبی دانش آموزی در سطح مدارس و هیات مذهبی فرهنگیان فعالیت مي كنند، خاطرنشان كرد : مسابقات نهج البلاغه ، صحیفه سجادیه ، مداحی و مرثیه سرایی توسط دانش آموزان از دیگر فعالیت های حوزه پرورشي مي باشد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اين كه امسال برای اولین بار ، تابستان در شهر مشهد مقدس مسابقات نهج البلاغه ویژه فرهنگیان برگزار می شود، افزود: "احلی من العسل " که همزمان با 7 محرم، بزرگداشت مقام قاسم ابن الحسن که در 16 استان برگزار مي شود و از دیگر فعالیت های حوزه عترت مي باشد.

وی ادامه داد: از جمله بخشهایی که قصد داریم در مورد آن بیشتر کار کنیم فرهنگ انتظار و مهدویت است که این تفاهم نامه می تواند به ما فرصت ویژه ای برای فعالیت در این زمینه بدهد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش بيان کرد: در این تفاهم نامه مخاطبان دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا هستند و اهداف آن ارتقا سطح بینش و دانش دانش آموزان و فرهنگیان با بحث مهدویت ، ترویج و تعمیق فرهنگ انتظار و پیرایش معارف مهدویت از خرافات و تحریف و تقویت باورهای دانش آموزان و جهت دهی به شور و اشتیاق آنان به مهدویت با عنایت به ظرفیت آموزش و پرورش و فرهنگیان کشوراست.

به اشتراک بگذارید :