20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ ۱۱:۳۰:۴۲
کد مطلب:  1252139
مدیرکل آموزش و پرورش کرمان خبر داد:
مانور بازگشایی مدارس استان کرمان روز سوم شهریورماه 99 برگزار می شود

مدیرکل آموزش و پرورش کرمان گفت: مانور بازگشایی مدارس روز سوم شهریورماه 99 در سراسر استان برگزار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کرمان، احمد اسکندری نسب در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان با مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، از پروژه مهر به عنوان فعالیت بسیار مهم، سنگین و بی بدیل در راستای بازگشایی مدارس نام برد و گفت: شیوع بیماری کرونا پروژه مهر امسال را نسبت به سال های گذشته متفاوت تر کرده است.
وی از برگزاری مانور سراسری  بازگشایی در روز دوشنبه سوم شهریورماه 99 در تمامی مدارس استان خبرداد و گفت: همچنین در هر شهرستان و منطقه نیز چندین مانور نمادین بازگشایی با حضور مسئولان و دست اندرکاران امر  برگزار می شود.
رئیس ستاد پروژه مهر آمورش و پرورش استان با بیان این که امسال 15 شهریور ماه 99 مدارس به صورت رسمی بازگشایی و فرایند آموزش آغاز خواهد شد؛ اظهار داشت:از این تاریخ به بعد تمامی عوامل اجرایی و آموزشی باید در همه روزهای هفته در مدارس حضور داشته باشند.
اسکندری نسب ادامه داد: بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا، بازگشایی مدارس بر اساس سه وضعیت خواهد بود که در مناطق سفید کلاس ها حضوری، در مناطق کم خطر وضعیت حضور در کلاس ها به صورت زوج و فرد و دایر بودن کلاس ها در روز پنجشنبه و در مناطق قرمز و پرخطر کلاس ها به صورت غیرحضوری و استفاده از فضای مجازی و شبکه شاد خواهد بود.
وی افزود: هر هفته یکبار قبل از بازگشایی مدارس ستاد استانی پروژه مهر استان تشکیل جلسه می دهد و در خصوص نحوه بازگشایی مدارس در شهرستان ها و مناطق استان تصمیم گیری خواهد شد.
وی با بیان این که مدارس تحت هر شرایطی از 15 شهریورماه 99 به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد؛  بر تمهید مقدمات بازگشایی مدارس در همه زمینه تاکید کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از  برگزاری دوره آموزشی و مهارت آموزی در خصوص تولید محتوای الکترونیکی برای عوامل اجرایی  و آموزشی مدارس خبر داد و گفت: آموزش نیروی انسانی و ارتقای مهارت های تولید محتوای الکترونیکی در فضای مجازی از اولویت های آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی جاری خواهد بود.
اسکندری نسب  از برگزاری دوره آموزشی 48 ساعته ویژه دبیران، آموزگاران، مدیران و... تا پایان هفته اول شهریورماه توسط اداره برنامه ریزی استان خبر داد و خاطر نشان کرد: در این دوره آموزشی معلمان با انواع مهارت های تولید محتوای الکترونیکی و نحوه استفاده از فضای مجازی آشنا خواهند شد .
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان همچنین برگزاری دوره 24 ساعته برای مدیران مدارس و معلمان توسط وزارت آموزش و پرورش در خصوص تولید محتوای الکترونیکی را یکی دیگر از اقدامات در راستای ارتقای مهارت آموزی معلمان برشمرد.
 
اسکندری نسب در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ثبت نام دانش آموزان اشاره و بر ثبت نام کامل لازم التعلیمان استان تاکید کرد و گفت: بر اساس ضرورت مدیران مدارس علاوه بر روز های دوشنبه و چهارشنبه، روز شنبه نیز برای پیگیری ثبت نام دانش آموزان در مدارس حضور دارند.
وی ساماندهی نیروی انسانی را یکی دیگر از مولفه های تاثیر گذار در اجرای مطلوب پروژه مهر برشمرد و تصریح کرد: باتوجه به اعلام نتایح نقل و انتقالات، تا پایان مرداد ماه باید سازماندهی نیروها در کلیه شهرستان ها و مناطق انجام شده و بر اساس سامانه بکفا ابلاغ کلیه عوامل صادر شود.
اسکندری نسب از ارسال بیش از ۹۰ درصد کتب درسی به شهر ستان ها و مناطق استان خبر داد.
وی گفت: تمامی مدارس استان کرمان که قابلیت و ظرفیت برقراری اینترنت داشته باشند تا ۱۵شهریور ماه  به خط اینترنت متصل خواهند شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در بخش پایانی سخنان خود نظارت و ارزیابی عملکرد شهرستان ها و مناطق در اجرای پروژه مهر را بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: ناظران استانی با حضور در شهرستان ها و مناطق باید فعالانه ضمن رصد و پایش  مسائل و مشکلات، اقدامات را  ارزیابی و در سطح شهرستانها و مناطق نیز، افراد معین مسائل و مشکلات مدارس را پیگیری و در اجرای برنامه های پروژه، مدارس را کمک کنند.

به اشتراک بگذارید :