21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ ۱۲:۵۱:۵۰
کد مطلب:  1252373
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان:
طرح کنترل قد و وزن برای دانش آموزان استان کرمان اجرا می شود

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه مدیران و روسای آموزش و پرورش استان کرمان که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد از اجرای طرح کنترل وزن و قد برای دانش آموزان استان کرمان در سال تحصیلی 1400-1399 خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، ماشاالله میرزا حسینی گفت: پیش بینی شده غربالگری اولیه قد و وزن دانش آموزان از 26 مهر 99 هم زمان با هفته تربیت بدنی شروع شود و پس انجام تمرینات ورزشی و توصیه های تغدیه ای، غربالگری نهایی در اسفند 99 انجام شود.

وی از تجهیز مدارس استان به ترازو و قد سنج خبر داد و افزود: کاروان وسایل ورزشی و بهداشتی برای ارسال به مدارس آماده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان گفت:  برای بازگشایی مدارس رعایت همه نکات بهداشتی ضروری است و همه مدارس باید به صورت مرتب گندزدایی شوند.

میرزا حسینی خواستار ارائه دوره های آموزشی برای نیروهای بخش خدمات مدارس شد و خاطر نشان کرد: در مناطق سفید یا زرد که کلاس ها به صورت حضوری یا نیمه حضوری برگزار می شود، رعایت فاصله 1.8 تا 2 متر نیاز است هر چند بهتر است در صورت امکان کلاس ها در فضای باز تشکیل شوند.

وی تصریح کرد: آب خوری های مدارس  باید پلمپ شوند و سرویس های بهداشتی و دستگیره ها، حفاظ راه پله ها و هر جایی که احساس می شود می تواند محل تجمع ویروس باشد، حداقل روزی 2 بار ضدعفونی شود.

به اشتراک بگذارید :