21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۵:۵۲:۳۵
کد مطلب:  CklJF9Pw
راهنمای انتخاب رشته تحصیلی دانش‌آموزان در اردبیل منتشر شد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل استان اردبیل از انتشار جزوه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی دانش‌آموزان در این استان خبر داد.

مصطفی کافی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت: در این مجموعه نحوه انتخاب رشته پایه نهم متوسطه دوره اول به صورت مبسوط معرفی شده است.

 
وی با تأکید به اینکه انتخاب رشته سرنوشت و آینده زندگی دانش‌آموز را متحول می‌سازد، اضافه کرد: در راهنمای انتخاب رشته تحصیلی عوامل مؤثر بر انتخاب رشته تشریح و ضرورت‌های آن به دانش‌آموز ارائه شده است.
 
 
کافی ادامه داد: برای هدایت تحصیلی صحیح دانش‌آموز به شکلی که بتواند آینده شغلی خود را تضمین کند باید از انتخاب رشته صحیح اقدام کرد و علاوه بر استعداد وی به اقتضائات بازار کار نیز توجه داشت.
 
 
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل  آموزش و پرورش اردبیل مناسب‌ترین انتخاب را انتخابی متناسب با استعداد، علایق، ویژگی‌های روحی و از سویی امکانات و فرصت‌های شغلی دانش‌آموزان دانست و افزود: بدون توجه به یکی از این مؤلفه‌ها انتخاب دانش‌آموز در آینده مشکل‌ساز خواهد بود.
 
 
کافی خواستار توجه مشاوران به اهمیت انتخاب رشته و هدایت تحصیلی صحیح دانش‌آموز شد و تأکید کرد: از جمله در جزو راهنما اطلاعات و مشخصات رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و محل قرارگیری مراکز آن در اختیار مشاوران قرار گرفته است
 
 
 
به اشتراک بگذارید :