20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ ۱۵:۱۴:۴۷
کد مطلب:  1256225
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
مشارکت خیران مدرسه‌ساز در استان کرمان بی‌سابقه است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از مشارکت بی‌سابقه خیران مدرسه‌ساز در استان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان تفاهم نامه امضا شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به آخرین جزییات بازگشایی مدارس در استان کرمان، اظهار داشت: با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت آموزش و پرورش مدارس ما به طور رسمی از 15 شهریورماه بازگشایی می‌شود و تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس استان در سال تحصیلی جدید اندیشیده شده است.

وی با بیان این که وزارت آموزش و پرورش سه وضعیت برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید ارائه کرده است، گفت: بر این اساس کلاس‌های درس مدارس در مناطق قرمز به صورت غیرحضوری و فقط در فضای مجازی برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به این که در مناطق زرد دانش آموزان سه روز هفته را به مدرسه می‌روند و سه روز دیگر آموزش‌ها را به صورت مجازی دریافت می‌کنند ادامه داد: در مناطق سفید هم کلاس‌‌های درس طبق روال عادی و با رعایت فاصله‌گذاری برگزار می‌شود.

وی با بیان این که برای سال تحصیلی جدید نیازی به تهیه فرم مدارس نیست، گفت: ثبت‌نام تعداد زیادی از دانش آموزان انجام شده و مدارس ما در زمان ثبت‌نام تنها مجوز دریافت هزینه کتاب درسی و بیمه دانش آموزان رادارند و دریافت هر هزینه‌ای غیر از این تخلف است.

اسکندری‌نسب در ارتباط با کمبود فضای آموزشی در استان کرمان گفت: در استان کرمان اتفاقات خوبی در این حوزه افتاده و خیران مشارکت خوبی در این حوزه در سال جاری داشتند که بی‌سابقه بوده است.

وی با عنوان این که خیران مشارکت خوبی در سال جاری داشتند و تاکنون بالغ بر 200 میلیارد تومان تفاهم نامه بسته شده است، افزود: ساخت 120 مدرسه در قالب 720 کلاس درس در قالب تفاهم نامه اتاق بازرگانی کرمان در برنامه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که تمرکز ما در آموزش و پرورش بر برطرف کردن مشکل کمبود فضای آموزشی، نمازخانه، زمین ورزشی، حصار، محوطه‌سازی و سرویس بهداشتی مدارس است، گفت: این اقدامات به هزینه‌های زیادی نیاز دارد و به کمک و مشارکت خیران نیازمند هستیم.

وی با اشاره به این که در مناطقی کمبود فضا آموزشی را داریم، تصریح کرد: تعدادی از مدارس ما نیز تخریبی بوده و تعدادی نیز نیازمند استاندارد و ایمن‌سازی هستند که اعتبارت زیادی نیاز است.

به اشتراک بگذارید :