21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ ۲۰:۲۳:۳۰
کد مطلب:  1256333
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
بسیج، کانون تربیت جوانان انقلابی طراز نظام است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان گفت: بسیج، کانون تربیت جوانان انقلابی طراز نظام است.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان به ویژه سردار دل ها، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای معلم و دانش آموز و تجدید پیمان با آرمان های امام و شهدا، گفت: در اموزش و پرورش به هر دو حوزه بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی نیازمندیم.

وی افزود: دشمنان، بهترین راه مقابله با نظام را تهاجم فرهنگی می دانند که یکی از مهمترین راهکارهای مقابله با توطئه دشمن، تربیت نوجوانان و جوانانی انقلابی، متعهد و در طراز نظام است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که حضور بسیج در مدارس ضروری است، گفت: بسیج، پاسداری از دستاوردهای نظام و انقلاب را بر عهده دارد، همچنین ارتقای سطح معرفت دینی و اخلاقی، دفاع از ارزش ها و تقویت روحیه مسئولیت پذیری و صیانت از آرمان های انقلاب و کمک به کارآمدی نظام تربیتی و مهارت آموزی از رسالت های بسیج است.

اسکندری نسب خاطر نشان کرد: روحیه آمادگی دفاعی و تقویت روحیه سلحشوری را با تقویت روحیه خود باوری باید گسترش دهیم که نقش بسیج در این خصوص بسیار پررنگ است.

وی با اشاره به این که سپاه همواره در اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور، همکاری بسیار خوبی با آموزش و پرورش داشته است، گفت: در زمان شهادت حاج قاسم سلیمانی بسیج فرهنگیان با تهیه 32 هزار وعده غذا و اسکان مهمانان مراسم تشییع در مدارس، نقش عمده ای در برگزاری مراسم داشت و پس از شیوع کرونا هم تولید روزانه 40000 ماسک و لباس بهداشتی توسط فرهنگیان، کمک بزرگی به همشهریان و مجموعه بهداشت و درمان کشور در پیشگیری از این بیماری است.

بر پایه این گزارش، در این مراسم از خدمات سرهنگ دوم پاسدار محمد جواد صادق زاده تجلیل و سرهنگ پاسدار محمد علیرضایی به عنوان سرپرست سازمان بسیج فرهنگیان  سپاه ثارالله استان کرمان، منصوب شد.

به اشتراک بگذارید :