21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ ۲۰:۳۷:۳۶
کد مطلب:  1256343
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان:
معلمان، فرماندهان جبهه تربیتی کشور هستند

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان گفت: معلمان، فرماندهان جبهه تربیتی کشور هستند.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، سردار حسین معروفی با اشاره به نقش موثر فرهنگیان در پیشبرد اهداف نظام، گفت: بعد از دست پدر و مادر، دست معلم بوسیدنی و جایگاهش ستودنی است و بنده و همکارانم قدردان مجموعه آموزش و پرورش استان هستیم که اهتمامی ویژه در اجرای امور مربوط به ماموریت های نظام دارند.

وی گفت: معلم، انسان را به سمت سعادت هدایت می کند، آگاهی بخش است و هر چه انسان آگاه تر باشد مسئولیت پذیرتر می شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با روایت خاطره ای از معلم شهید دوران نوجوانی اش گفت: در جبهه، معلمان زیادی داشتیم که همه الگو، نمونه یک انسان کامل و وارسته بودند.

 معروفی با اشاره به تعبیر حضرت امام خمینی (ره) که معلمی را شغل انبیا دانستند، گفت: معلمان کارمند نیستند، شبیه سپاهی ها که پاسدارند و این، به معنی رسالت خطیری است که بر عهده داریم.

وی خاطر نشان کرد: معلمان، ارزنده ترین نقش را برای پیشبرد اهداف نظام که نظام تربیتی و پرورشی است، دارند و امیدواریم تحولی در معیشت و رفاه بیشتر فرهنگیان هم صورت گیرد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: اولین نهادی که برای برگزاری مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی اعلام آمادگی کرد، آموزش و پرورش بود که این اقدام بسیار ارزشمند است.

وی با گرامیداشت یاد 36 هزار دانش آموز شهید، خواستار پررنگ تر کردن نقش و خاطره معلمان و دانش آموزان شهید به ویژه در مدارس شد و گفت: ترویج مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی باید از آموزش و پرورش استان کرمان آغاز شود و به آموزش و پرورش و مدارس کل کشور منتشر شود.

معروفی با بیان این که محافظه کار نباشیم، گفت: در آموزش و پرورش باید به دنبال تحول آفرینی و حرکت باشیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: برآنیم هفته فرهنگی دفاع مقدس به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، هفته بسیج و سالگرد شهید قاسم سلیمانی را با شکوه هر چه تمام تر برگزار کنیم و امیدواریم زنگ بازگشایی مدارس یا آغاز آموزش مجازی در سال تحصیلی جدید را بتوانیم با یاد شهید قاسم سلیمانی و از جوار آرامگاه وی برگزار کنیم.

وی در پایان با اشاره به همکاری سپاه با آموزش و پرورش در زمینه بازگشایی مدارس و ضدعفونی کردن آنها، برای مشارکت در ساخت ۶۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در مدارس مناطق محروم استان قول همکاری داد

بر پایه این گزارش، در این مراسم از خدمات سرهنگ دوم پاسدار محمد جواد صادق زاده تجلیل و سرهنگ پاسدار محمد علیرضایی به عنوان سرپرست سازمان بسیج فرهنگیان سپاه ثارالله استان کرمان منصوب شد.

به اشتراک بگذارید :