21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ ۱۰:۰۷:۴۵
کد مطلب:  1256943
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
بازگشایی مدارس، بزرگترین رویداد اجتماعی و فرهنگی کشور است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که بازگشایی مدارس مشارکت همه ی مردم و نهادهای دولتی ‌و غیر دولتی را می طلبد، گفت: بازگشایی مدارس بزرگترین رویداد اجتماعی و فرهنگی کشور است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان با رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارت آموزش و پرورش با بیان این که مدارس، تحت هر شرایطی ۱۵ شهریور ماه بازگشایی می شوند، خاطر نشان کرد: تمامی تمهیدات لازم جهت بازگشایی مدارس در استان کرمان انجام شده و آماده بازگشایی مدارس بر اساس پیش فرض های مختلف آموزشی سفید، زرد و قرمز هستیم.
اسکندری نسب با اشاره به رشد سه برابری جذب مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش استان از ساخت و بهره برداری از ۸۹۵ کلاس توسط خیران در دو سال اخیر خبر داد.
وی با بیان این که بیش از ۲۵۰ هزار دانش آموز کرمانی فاقد تلفن هوشمند همراه هستند، گفت: با استانداری، بنگاه های اقتصادی، معادن استان و هئیت های مذهبی جهت تهیه گوشی تلفن همراه هوشمند برای دانش آموزان بی بضاعت رایزنی کرده ایم.
وی از پوشش شهرستان های کهنوج، ریگان، فاریاب، منوجان، رودبار جنوب و قلعه گنج و آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان توسط موسسه مشیز کرمان در بحث آموزش مجازی در شرایط شیوع ویروس کرونا خبر داد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از انعقاد تفاهم نامه خرید بیش از ۶ هزار گوشی تلفن همراه هوشمند ویژه دانش آموزان بی بضاعت توسط موسسه مهر گیتی نیز خبر داد.
 
اسکندری نسب به برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم با حضور بیش از ۲۸ هزار دانش آموز کرمانی  با رعایت کامل مقررات بهداشتی بدون ایجاد مشکل برای دانش آموزان خبر داد و گفت: نمره امتحانات نهایی دانش آموزان در استان رشد قابل توجهی داشته و در تمامی دروس نمره دانش آموزان رشد کرده است.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: وضعیت دسترسی دانش آموزان به آموزش در مناطق مختلف استان را بررسی کرده و بر اساس شرایط مناطق مختلفو تک تک دانش آموزان برنامه آموزشی طراحی و تدوین شده است.
بر پایه این گزارش: جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان با حضور رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارت آموزش و پرورش با محوریت پروژه مهر برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :