21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ ۱۴:۱۶:۴۸
کد مطلب:  1257663
رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش:
شبکه اجتماعی شاد به یک سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی ( LMS ) تبدیل می شود

رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش در جلسه ویدیو کنفرانس اعضای شورای معاونان آموزش و پرورش و مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان، گفت: شبکه اجتماعی شاد به یک سیستم آموزشی یادگیری تبدیل خواهد شد و یک سیستم مدیریت یادگیری (lms) در آن طراحی می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، علی باقرزاده گفت: در پروژه مهر میزان آمادگی مدارس از همه نظر از جمله تعمیر، تجهیز، بهسازی، زیباسازی، ابلاغ معلمان، کلاس بندی و...باید سنجیده شود، اما امسال برای شروع سال تحصیلی جدید علاوه بر همه این آمادگی ها، یک آمادگی ویژه دیگر نیاز است و آن هم آمادگی برای کار در شرایط متغیر و بحران است.

وی افزود:  امسال به واسطه شیوع بیماری کرونا شرایط متغیری در پیش داریم که باید آمادگی لازم برای هر گونه تغییر در وضعیت بحرانی داشته باشیم.

رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش با بیان این که وضعیت سفید به این معنی نیست که شرایط عادی است و هیچ خطری ما را تهدید نمی کند، گفت: حتی در وضعیت سفید هم نیاز به آمادگی لازم برای شرایط بحران داریم و در شرایط بحران هم نیازمند تصمیم گیری سریع، صریح و صحیح هستیم.

باقرزاده با اشاره به سه پیوستار برای آموزش و فرایند یاددهی-یادگیری گفت: در شرایط فعلی با وضعیت آموزش حضوری یا غیر حضوری مواجه هستیم که شامل معلم محوری یا دانش آموز محوری در کلاس مدرن با بهره گیری از فناوری اطلاعات یا سنتی و بدون بهره مندی از فناوری اطلاعات است.

وی خاطر نشان کرد: هدف کانونی وزارت آموزش و پرورش "آموزش در جریان است" تعیین شده و این به معنای تعطیل نشدن آموزش در هر شرایطی است.

رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش، 8 برنامه و محور را در بحث آموزش مجازی مطلوب، موثر دانست و گفت: معلم، مسئول اصلی عرضه راهبردی و پایدار نگاه داشتن جریان یادگیری است، مدرسه مدیر است به این معنی که یادگیری به طور مرتب در مدرسه پیگیری می شود.

باقر زاده با اشاره به نقش کاربردی خانواده ها در موفقیت آموزش مجازی، تصریح کرد: خانواده ها همکاران ما، همکارانی جدی، معلم یار و معلم دوم دانش آموزان هستند و امسال خانه، مدرسه اول است.

وی گفت: برنامه درسی منعطف است و مدیران و معلمان به تناسب نیاز دانش آموزان در خصوص برنامه کلاسی می توانند تصمیم گیری کنند، ضمن این که راهبرد تدریس بر عهده معلم است و معلم، مسئول اصلی نحوه جریان فرایند یاددهی یادگیری است.

رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: مدیریت ها و ادارات آموزش و پرورش در بحث آموزش مجازی نقش حامی و پشتیبان دارند و اختیار اصلی با مدرسه و معلم است، مدیران و کارشناسان حوزه ستادی فقط باید راه را برای این امر هموار کنند که معلمان و دانش آموزان به راحتی و با روش های متنوع و خلاقانه عبور کنند و به مقصد برسند، هر کاری که منجر به تمرکزگرایی شود مانع رشد معلمان و دانش آموزان می شود.

باقرزاده افزود: دانش آموز، محور است او باید تصمیم بگیرد، باید مهارت های یادگیری مستقل را بیاموزد و شبکه شاد یک وسیله و مسیر ارتباطی است نه هدف و نسخه جدید شاد هم متفاوت شده، سرویس های متعددی به آن اضافه شده و کمک به معلم برای حضور و غیاب، گزارش گیری، آزمون سازی، ذخیره محتوا در فضای اختصاصی و... از قابلیت های آن است.

به اشتراک بگذارید :