21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ ۱۲:۳۸:۴۸
کد مطلب:  1258853
در دیدار مدیر عامل موسسه خیریه دارالاکرام با مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان مطرح شد:
پوشش تحصیلی بیش از 5 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل شهرستان های جنوبی استان توسط موسسه خیریه دارالاکرام

در دیدار مدیر عامل موسسه خیریه دارالاکرام با مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان، پوشش تحصیلی بیش از 5 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل شهرستان های جنوبی استان توسط موسسه خیریه دارالاکرام مطرح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب با بیان اینکه در بسیاری از مناطق استان شاهد نبود امکانات لازم برای آموزش به کودکان واجب التعلیم هستیم به نقش خیریه‌ها و مؤسسات مردم نهاد در جبران این کمبود اشاره کرد و گفت: یکی از رویکردهای وزارت آموزش و پرورش استفاده از ظرفیت خیران و مؤسسات مردم نهاد بومی و محلی برای جبران این کمبودها است و موسسه خیریه دارالاکرام در قالب تفاهم نامه‌ای تلاش کرده است نقش و مسئولیت اجتماعی خود را برای کمک به بازگرداندن دانش آموزان بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش ایفا کند.

وی خاطر نشان کرد: طرح آشتی با آموزش یکی از بسته‌های تحولی است که دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در مناطق روستایی و دورافتاده را با کمک فناوری نوین و مشارکت خیران و شوراهای آموزش و پرورش با کلاس‌های اقماری و آموزش‌های آنلاین (برخط) تحت پوشش آموزش و پرورش قرار می‌دهد.

اسکندری نسب گفت: هزینه‌های مادی اجرای طرح در جنوب کرمان را موسسه خیریه دارالاکرام تقبل کرده است.

وی با اشاره به اجرای طرح کشوری آشتی با دانش از انتخاب استان کرمان به عنوان استان پیشرو در اجرای این طرح خبر داد و افزود:  بیش از 5 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل شهرستان های جنوبی استان توسط موسسه خیریه دارالاکرام در قالب این طرح پوشش داده می شوند.

مصطفی میراحمدی مدیرعامل موسسه دارالاکرام، نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: استفاده از فناوری‌های نوین و ارائه خدمات آموزشی از راه دور برای ارائه آموزش به کودکان جامعه هدف از برنامه‌های پیش بینی شده در طرح آبا است که در فاز اول در قالب ۳۵ مدرسه در ۷ شهر جنوبی استان کرمان( جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، فاریاب، قلعه گنج، منوجان و رودبار جنوب) اجرا می‌شود.

وی درباره تعهد موسسه در قبال تفاهم نامه همکاری طرح آبا نیز اشاره کرد: هزینه تهیه تلویزیون ال ای دی، لپ تاپ یا تبلت و سایر تجهیزات کلاس های مجازی اعم از میز و صندلی و مستمری مربی یا مشاور تحصیلی کلاس و در مراحل بعدی حتی تامین سایر نیازهای معیشتی، درمانی و بسته های خوراک و پوشاک این دانش آموزان کم برخوردار بر عهده موسسه خیریه خواهد بود.

میراحمدی اظهار کرد: در طرح آبا به دلیل استفاده از ظرفیت های محلی و بومی حتی می توان رویکرد یکسان سازی فرهنگی را که به دلیل سیستم آموزشی، تنوع فرهنگی نادیده گرفته می شود، اصلاح کرد.

به اشتراک بگذارید :