20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ ۰۹:۰۳:۲۵
کد مطلب:  1259847
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
تداوم آموزش و حفظ سلامت جسمانی دانش آموزان راهبرد اصلی آموزش و پرورش استان کرمان در بازگشایی مدارس است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که مدارس از ۱۵ شهریور ماه بازگشایی می شوند گفت:تداوم آموزش و حفظ سلامت جسمانی دانش آموزان راهبرد اصلی آموزش و پرورش استان کرمان در بازگشایی مدارس است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش حفظ سلامت دانش آموزان، تداوم آموزش و عدم جایگزینی آموزش حضوری مهمترین اصول آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس هستند.
وی با تاکید بر این که باید درباره تک‌تک دانش‌آموزان برنامه آموزشی داشته باشیم تا کسی از آموزش محروم نشود؛ اظهار کرد:  همه دانش‌آموزان باید از آموزش استفاده کنند حتی کسانی که به دستگاه هوشمند و اینترنت دسترسی ندارند.
اسکندری نسب از راه اندازی پویش های مردمی در راستای خرید تلفن هوشمند همراه برای دانش آموزان بی بضاعت خبر داد و گفت: بنیاد نیکوکاری مهر گیتی نیز برای خرید ۶ هزار گوشی تلفن همراه هوشمند برای دانش آموزان بی بضاعت استان اعلام آمادگی کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که ۷۱۰ مدرسه با کمتر از ۱۰ دانش‌آموز  در استان فعالیت دارند، گفت: در این مدارس کلاس‌ها می‌تواند در فضای باز و به‌عنوان‌مثال در حیاط مدرسه تشکیل شود
اسکندری نسب افزود: بخشی از این برنامه‌ها به مدارس در مناطق مختلف واگذار شده است یعنی مدارس، متناسب با وضعیت خود درباره تشکیل کلاس‌ها با هماهنگی ستاد کرونا تصمیم بگیرند.
 
وی درباره طرح زوج و فرد مدارس نیز گفت: در مدارسی که قرار است کلاس حضوری تشکیل شود ولی تعداد دانش‌آموزان از حد نصاب بیشتر است کلاس‌ها به‌صورت یک روز در میان تشکیل می‌شود و دانش‌آموزان در دو بخش تقسیم می‌شوند.
اسکندری نسب با اشاره به اتصال تمامی ادارات آموزش و پرورش استان به فیبر نوری از راه اندازی پایگاه مجازی در ادارات آموزش و پرورش خبر داد.
وی خاطر نشان کرد: پایگاه های تولید محتواهای الکترونیکی نیز در سطح استان راه اندازی شده و تاکنون بیش از  پنج هزار محتوی آموزشی در استان توسط همکاران فرهنگی تولید شده است.
وی از بار گذاری این محتواهای آموزشی در سامانه فناوری مدارس استان به نشانی اینترنتی  fs.kermanedu.ir خبر داد و گفت: دانش آموزان عزیز می توانند در هر زمان به این سامانه مراجعه کرده و از این محتواهای آموزشی استفاده کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در پایان تاکید کرد: دانش آموزان باارزش ترین سرمایه مردم؛ در مدارس پیش ما امانت هستند و باید بر اساس وظیفه سازمانی تحت هر شرایطی باید برای شکوفایی استعداد های آنها برنامه مدون و اثر بخش داشته باشیم تا مدیون نسل امروز و آینده کشور ایران اسلامی نباشیم.

به اشتراک بگذارید :