20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ ۰۹:۱۵:۳۲
کد مطلب:  1260783
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران ایشان

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با پیامی فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران ایشان را تسلیت گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، در متن پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 عاشورا پیام ها و درس هایی دارد. عاشورا درس می‌دهد که برای حفظ دین، باید فداکاری کرد. درس می‌دهد که در راه قرآن، از همه چیز باید گذشت. درس می‌دهد که در میدان نبرد حق و باطل، کوچک و بزرگ، زن و مرد، پیر و جوان، شریف و وضیع و امام و رعیت، با هم در یک صف قرار می‌گیرند.

 مقام معظم رهبری "مدظله العالی"

محرّم، فروردین جان ها، بهار ایمان های سست شده، طراوت اندیشه‏ های مرده و افسرده و خوابیده و شکوفایی غنچه‏ های بسته بیداری و آگاهی و ایثار است.

محرّم، وجدان همیشه بیدار تاریخ و گلوی هماره فریادگر زمان است. محرّم، اهرم حرکت دهنده انسان ها و پدیدآورنده شورش های شیعی و نهضت های علوی و قیام های مکتبی است.

حسین(ع) پیام های شفابخشش را، همه ساله بر بال های سرخ شهادت می‏ نویسد و پیک های رهایی را بر موج های محرّم و عاشورا سوار می‏ کند.

کلاس های کربلا که در همه جاست حتی بدون یک روز تعطیلی، به من و تو و به همه آنان که به نجات «انسان» می‏ اندیشند، می‏ آموزد. چرا که : هر روز عاشوراست و هر جا کربلا است.حسین(ع) شناگر دریای خون بود و ره پوی وادی عشق که در قربانگاه خود، در آخرین لحظات نیز، سرود توحید و رضا خواند.

حسین(ع)، هم «راه» است و هم «راهنما». هم کاروان است و هم قافله سالار؛ آری هنوز هم بشریّت، تشنه درس های «مکتب عاشورا»ست، مکتبی که الفبای آن، فداکاری، جانبازی، خلوص و خدامحوری است.

آموزش و پرورش استان کرمان آمادگی دارد با اجرای طرح هر مدرسه - یک حسینه، مدارس خود را در اختیار هئیت های مذهبی در راستای رعایت فاصله گذاری اجتماعی در عزاداری سیدالشهدا قرار دهد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و آموزش مجازی، تعداد زیادی از دانش آموزان بی بضاعت استان فاقد تلفن هوشمند همراه هستند که حمایت خیران ارجمند در خصوص تامین نیازهای دانش آموزان می تواند کمک شایانی به مجموعه آموزش و پرورش استان باشد.

امیدواریم در شرایط شیوع ویروس کرونا بتوانیم بیشترین بهره معنوی را از ماه محرم و عزاداری برای شهیدان کربلا که انتقال «فرهنگ شهادت» به نسل های آینده است با رعایت کامل مقررات بهداشتی ببریم.

 

احمد اسکندری نسب

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان

 

به اشتراک بگذارید :