21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۰:۴۶:۴۰
کد مطلب:  o5SGtXAd
علی اکبرزاده :
دانش آموزان، سال تحصیلی جدید را با رنگ و مد و طراحی لباس جدید تجربه می کنند

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی از مشارکت آموزش و پرورش در برگزاری نمایشگاه پوشاک مدارس خبر داد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش مهدی علی اکبرزاده با بیان اینکه این نمایشگاه با مدیریت دبیر کمیته مد ولباس و با مشارکت ویژه وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود اظهار داشت: یکی از بزرگترین گام ها در فعالیت مد و لباس علاوه بر فعالیت های جاری که در آموزش و پرورش در حال شکل گیری است ، برگزاری نمایشگاه لباس مدارس است که در آینده برگزار می شود. این نمایشگاه فرصتی است تا دانش اموزان و مربیان فرمها و طراحی های جدیدلباس را تجربه کنند.
وی تصریح کرد: ارتقای سطح کیفیت لباس فرم مدارس، بازنگری و مهندسی دوباره در طراحی پوشاک مدارس ، اعمال سلایق ، علایق و خواسته های دانش آموزان و معلمان در طراحی پوشاک مدارس از جمله اهداف نخستین نمایشگاه مدارس است.
علی اکبرزاده توسعه فرهنگ مد و لباس اسلامی ، توجه به سلایق خانواده ها ، انجام طراحی های به روز شده و جدید ، ایجاد رقابت سازنده و تاثیر گذار بین طراحان لباس، معرفی الگوهای مناسب با رده های سنی و جنسی دانش آموزان توجه به ویژگی های بومی و محلی از جمله اهداف مشارکت آموزش و پرورش در برگزاری این نمایشگاه بیان کرد.
دبیر کمیته عفاف و حجاب وزارت آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، ترویج و تعمیق فرهنگ حیا ، عفاف و حجاب متناسب با قابلیت ها و ظرفیت های نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی را یکی از راهکارهای این بخش عنوان کرد.
وی بازنگری و بازتوليد برنامه ها و محتوای آموزشی و روش های تربیتی برای درونی سازی و تعمیق و ترویج فرهنگ حیا، عفاف و حجاب را راهکار دوم مطرح کرد.
علی اکبرزاده همچنین از اتخاذ تدابیر مناسب جهت جذب ، تربیت و بکارگیری نیروی انسانی شایسته و متعهد و عوامل به رعایت حیا، عفاف و پوشش مناسب در کلیه مراکز اداری و آموزشی به عنوان راهکار سوم اشاره کرد.
وی راهکار چهارم را جلب مشارکت سازنده و اثر بخش خانواده ها در حفظ ، تعمیق و اشاعه حیا، عفاف و پوشش دانش آموزان بیان کرد.
علی اکبرزاده افزود: ایجاد ساز و کارهای لازم برای هماهنگی رسانه ها و تولید کنندگان کتب و مواد آموزشی ، لوازم التحریر و تجهیزات آموزشی و تربیتی در جهت ترویج فرهنگ حیا، عفاف و حجاب مناسب در دانش آموزان را راهکار پنجم عنوان کرد.
وی طراحی و الگوی لباس و پوش مناسب ، متنوع ، زیبا و آراسته مبتنی بر فرهنگ اسلامی - ایرانی برای مربیان و دانش آموزان پسر و دختر در راستای تقویت های اسلامی - ایرانی را راهکار ششم این سند بیان کرد.
علی اکبرزاده در پایان برنامه ریزی به منظور اقناع فکری دانش آموزان برای پذیرش قلبی و درونی حیا، عفاف ، حجاب و عمل به آن با تبیین دیدگاه اسلام را هفتین و آخرین راهکار سند مطرح کرد.
شایان ذکر است : این نمایشگاه 29 تیر ماه تا اول مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران در بوستان گفت گو برگزار می شود.
گفتنی است: فرخوان این نمایشگاه 25 اردیبهشت ماه از سوی دبیر کمیته مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، برای حضور تولید کنندگان و طراحان منتشر شده است .

به اشتراک بگذارید :