21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۳:۱۴:۵۱
کد مطلب:  CJbSz7mN
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خبر داد
راه‌اندازی ۷۰۰ مرکز دارالقرآن در آموزش و پرورش

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: ۷۰۰ مرکز دارالقرآن در آموزش و پرورش احیاء و راه‌اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا مسیب‌زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش امروز در سومین دوره توانمند‌سازی مدیران مراکز دارالقرآن‌های آموزش و پرورش سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر در حال برگزاری است، اظهار داشت: سومین دوره 3 روزه توانمند‌سازی مدیران مراکز دارالقرآن‌های آموزش و پرورش سراسر کشور را بعد از وقفه 10 ساله برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: اگر به دارالقرآن در گذر زمان نگاه کنیم به سادگی می‌بینیم که فراز و نشیب‌هایی داشته اما تعطیلی نداشته است؛ خیلی‌ها قصد تعطیلی آن را داشتند اما نتوانستند البته به سلیقه بوده است.

مسیب‌زاده افزود: سومین‌ دوره توانمندسازی مدیران درالقرآن‌ها را در حالی برگزار می‌کنیم که نزدیک به 700 مرکز دارالقرآن در فصل جدید احیاء و راه‌اندازی شده است؛ البته در فاز اول 650 مرکز را راه‌اندازی کرده‌ایم و امسال نیز 50 مرکز به این مجموعه اضافه شده است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بخش ویژه‌ای در این دوره پیش‌بینی کرده‌ایم که استفاده و بیان تجربیات و نگرانی‌های مدیران مراکز دارالقرآن‌هاست، یادآور شد: در عرصه فعالیت‌های قرآنی نه تنها چیزی از فعالیت‌ها کم نشده بلکه به صورت جهادی افزایش پیدا کرده است و سفارش رهبر معظم انقلاب نیز همین نکته است که در سال اقتصاد مقاومتی کار به بهترین‌ نحو انجام شود.

وی تصریح کرد: برای اولین بار در سطح کشور، کار آرشیوی در اداره کل قرآن، نماز و عترت انجام شده است و آن تهیه سی‌دی‌هایی از مجموعه گنجینه تلاوت در قالب 60 هزار دقیقه قرائت تصویری قرآن از قاریان ایرانی و مصری و مجموعه آموزش‌هایی است که در رادیو قرآن پخش شده است که به مدیران دارالقرآن‌ها اهداء می‌شود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: مرجع ما در بخش نماز، ستاد مرکزی نماز، در بخش عترت سازمان تبلیغات و در بخش مهدویت بنیاد مهدویت است.

به اشتراک بگذارید :