21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۳:۲۳:۴۱
کد مطلب:  r7MXNxha
مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور قرآنی:
مربیان دارالقرآن برای رهایی کتاب آسمانی از غربت تلاش کنند

مشاور وزیر در امور قرآنی، توسعه فرهنگ اقامه نماز و عترت گفت: متاسفانه قرآن در زمان کنونی غریب افتاده و مربیان دارالقرآن نسبت به شناخت درست این کتاب آسمانی در بین جامعه تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا ، 'حجت‌الاسلام سید جواد بهشتی' روز سه شنبه در جمع 700 نفری مدیران مراکز دارالقرآن سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد ، با توصیه به مربیان قرآن اظهار کرد:مدیران و مربیان دارالقرآن در راستای هدایت و راهنمایی دانش آموزان و علاقمندان به فراگیری قرآن گام بردارند. 
وی با بیان اینکه پیاده کردن قرآن باید در راس کارها قرار داده شود افزود: مربیان دارالقرآن باید مردم بویژه جوانان را امیدوار و نسبت به آینده درخشان دلگرم کنند و از واسپاری کارهای قرآنی که اجر اخروی برایشان دارد باید بپرهیزند.
مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور قرآنی، توسعه فرهنگ اقامه نماز و عترت به مربیان دارالقرآن توصیه کرد در این راه استقامت داشته و صبور باشند و به آینده کاری که انجام می دهند نظر اندازند و از وسوسه های شیطانی برای بازدارندگی از ادامه کار به شدت بپرهیزند.
مدیرکل قرآن و عترت و نماز معاونت پرورشی و آموزشی وزارت آموزش و پرورش طی سخنانی بیان کرد: توسعه مراکز قرآنی از دستورات مهم وزیر آموزش و پرورش است.
محمدرضا مسیب زاده گفت: شرکت کنندگان در این همایش طی سه روز با برگزاری کلاس های توجیهی که زیر نظر اساتید مجرب حوزه های علمیه و دانشگاه و قاریان ممتاز، نسبت به محتوای آموزشی قرآن توجیه خواهند شد.
وی افزود: در سال اقتصاد مقاومتی با بهره گیری از مربیان کارآزموده و همچنین اماکن و فضاهای ویژه برای برگزاری دوره های آموزش قرآن برای دانش آموزان تلاش خواهد شد تا از حداقل ها برای یادگیری قرآن کریم با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در این خصوص،‌حداکثر استفاده را کرد.
مسیب زاده گفت: در این دوره حدود 230 خواهر و 470 برادر دارای مدرک قرآنی در زمینه های عترت و امام شناسی ، نماز و فوائد آن و همچنین آموزش صرف و نحو و بهره گیری محتوایی قرآن جهت آموزش به دانش آموزان در کنار مواد درسی مدارس ،‌ آموزش های لازم را طی خواهند کرد.

به اشتراک بگذارید :