21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۴:۲۲:۲۳
کد مطلب:  FANiILpb
فانی بیان کرد؛
لزوم تغییر و تحول در فرآیند آموزش قرآنی

وزیر آموزش و پرورش بر لزوم تغییر و تحول در فرآیند آموزش قرآن تاکید کرد.

 به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، علی اصغر فانی در سومین دوره توانمندسازی مدیران مراکز دارالقرآن آموزش و پرورش سراسر کشور که امروز سه شنبه 4 خرداد در مسجد نور اردوگاه شهید باهنر برگزار شد اظهار کرد: دست تمام شما مربیان فرهیخنده را میبوسم به دلیل اینکه رسالت بزرگی را برعهده دارید وی ضمن اشاره به نکاتی که رویکرد مدیریتی و غنابخشی به دارالقرآن ها دارد افزود امام ره در اهمیت قرآن میفرمایند اگر قرآن نبود باب معرفت الله تا ابد بسته میشد نقش قرآن در رسالت آموزش و پرورش و ترویج فرهنگ قرآنی در این جمله مشاهده می شود.


وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: امام ره میفرمایند قرآن باید در تمام شئون زندگی ما حاضر باشد این برای نظام تعلیم و تربیت کافی است فانی با اشاره به این که تعلیم و تربیت در نظام اسلامی باید منبعث از قرآن باشد مقام معظم رهبری در اهمیت قرآن می فرماید قرآن کلام خدای مهربان است خواندن ونگاه به آیات آن زنگار را از دل میزداید و انسان با تلاوت هر آیه پله ای از نردبان معنوی را طی می کند این تلاوت زمینه انس را فراهم می کند وی خاطر نشان کرد انس با قرآن تربیت قرآنی است که دانش آموزان در مدارس و مراکز آموزش و پرورش بتوانند با قرآن انس بگیرند و این انس در رفتار و افکار او متجلی شود.


وزیر آموزش و پرورش افزود: مقام معظم رهبری فرموده اند قرآن فقط برای تلاوت کردن در کنج و زوایا نیست بلکه برای شناخت وعمل است تا جامعه اسلامی تکلیف خود را بفهمد تا از حیرت و ظلمات نجات پیدا کند.


فانی با اشاره به اینکه قرآن کلید نجات است گفت: قرآن باید در آموزش و پرورش دنبال شود که تا دانش آموزان را خوب تربیت کند و یک اشاره و قدم در راستای حیات طیبه باشد وی گفت رییس جمهور فرموده است در کنار همه فعالیت های قرآنی آنچه هدف اصلی است انس و آشنایی قلوب انسان ها با حقایق قرآنی است.

 

وی اشاره کرد: برای توانمندی سازی نیروهای انسانی باید تغییر و تحول صورت گیرد تا اثربخشی فرآیند آموزش قرآن و آموزش مربیان قرآنی صورت گیرد.

 

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: تکلیف و خروجی دارالقرآن باید انسان های تربیت شده قرآنی باشد انسان هایی که در رفتار و خلوت خدا را ناظر بدانند و قرآن زمینه ساز تربیت این انسان هاست.

 

فانی ادامه داد: آموزش قرآن یک فرآیند است که عواملی در آن موثر است برای توانمندسازی و اثربخشی فرآیند باید عناصر موثر در فرآیند آموزش قرآن را بشناسیم.

 

وی بیان کرد: ترکیب این عناصر باید خوب مدیریت شود یکی از عناصر موثر در فرایند آموزش قرآن، برنامه های قرآنی و محتوای قرآنی مناسب با نخاطب و محیط جامعه است.


وی خاطرنشان کرد: در دارالقرآن ها یکی از مطالبی که باید دنبال شود محتوا و برنامه است عامل دیگر در آموزش قرآن، مدرسین قرآن است یک آموزش موثر آموزشی است که مربی توانمند و خودساخته داشته باشد.

 

این خبر در حال تکمیل است...

 
 
 
به اشتراک بگذارید :