21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۴:۲۶:۴۲
کد مطلب:  qCTw4L4C
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر:
باید مدارس بتوانند مرکزی برای تشکل های قرآنی دانش آموزان باشند

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: به مدیران دارالقرآن ها آموزش می دهیم تا با توانمندی آن ها بتوانند در مدارس مرکزی برای تشکل های قرآنی دانش آموزان داشته باشند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، حمیدرضا کفاش در سومین دوره توانمندسازی مدیران مراکز دارالقرآن آموزش و پرورش سراسر کشور که امروز سه شنبه 4 خرداد در مسجد نور اردوگاه شهید باهنر برگزار شد اظهار کرد:  باید به وزیر آموزش و پرورش به دلیل 2 مدال که از رهبر معظم انقلاب اسلامی دریافت کرده است تبریک بگوییم.


وی ادامه داد: مدال اول این است که در ملاقات دانش آموزان با رهبر ایشان اشاره کردند آموزش و پرورش از مدیریت متدین برخوردار است مدال دوم این است که در دیدار با فرهنگیان ایشان فرمودند وزیر آموزش و پرورش از سلامت فکری و عملی برخوردار است.


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: پس از دستور وزیر آموزش و پرورش 650 دارالقرآن پس از توقفی آزاد شد و راه اندازی و تثبیت آن انجام شد.


کفاش تصریح کرد: امیدوارم برنامه در سال 95 تقویت و ارتقا یابد حتی با وجود مشکلات مالی در به سازی نیروهای انسانی بهتر از گذشته عمل کنیم تا این مدارس بتوانند مرکزی برای تشکل های قرآنی دانش آموزان و ارتقای سطح معلومات و رفتار قرآنی در آموزش و پرورش باشد.


وی افزود: در این 3 روز بیش از 650 مدیر قرآنی حضور دارند که از محضر اساتید قرآنی بهره مند خواهند شد تا با ارتقای کیفیت داشته های خود تلاش کنند در ماه رمضان و تابستان به عنوان بهترین مراکز تامین اوقات فراغت دانش آموزان و غنی سازی فضای معنوی را داشته باشند.


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: هاردی با ظرفیت 60 هزار دقیقه فیلم تصویری تلاوت و کتاب راهنمای مدیریت به مدیران حاضر در این دوره داده می شود و کارگروهی در معاونت پرورشی و فرهنگی برای رصد مشکلات این موضوع تشکیل شده است.
 

به اشتراک بگذارید :