21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۶ ۱۷:۰۹:۱۳
کد مطلب:  P6vk0TM5
معاون پرورشی استان قم:
بیش از 4 هزار مقاله به همایش تخصصی تربیت رسیده بود

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش قم با اشاره به برگزاری همایش تجلیل از برگزیدگان فراخوان تربیت با حضور وزیر آموزش و پرورش، گفت: ۴ هزار مقاله به این همایش ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا؛ ناصر حمزه‌ای در مورد همایش تجلیل از برگزیدگان فراخوان علمی - ملی تربیت، گفت: ۶ ماه گذشته فراخوان مقالات مربوط به حوزه امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با عنوان فراخوان علمی و تخصصی تربیت در سطح کشور اعلام شد که کلیه فرهنگیان، دانشجویان تربیت معلم و حوزویان و دانشگاهیان برای محورهای مهم ۹ گانه تربیت دعوت شدند.

وی گفت:‌ نزدیک به ۶۵ موضوع برای ارائه مقاله متناسب با ۶ ساحت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مشخص شده و از فرهنگیان، دانشگاهیان و حوزویان تقاضا شد که با شاخص‌های معین مقاله‌های خود را ارسال کنند.

معاون پرورشی و تربیتی اداره کل آموزش و پرورش قم با بیان اینکه نزدیک به چهار هزار مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده، افزود: محورهای مقالات شامل مواردی از قبیل نسبت تربیت اسلامی با ساحت‌های ۶ گانه سند تحول، تعیین الزامات تربیت بر اساس مبانی اساسی سند تحول، تربیت از منظر دین و اسلام، تربیت و امور تربیتی و فعالیت‌های مربوط به امور تربیتی در مدرسه، تربیت و فناوری نوین، تربیت و فرهنگ اسلامی و ایرانی، تربیت و محتوای رسمی و غیر رسمی آموزش و پرورش و تربیت و نقش سازمان های دولتی و سازمان های مردم نهاد است.

وی با بیان اینکه دبیرخانه مرکزی در استان قم طی ۲ ماه به داوری آثار پرداخت، افزود: انتظار جامعه فرهنگی را باید در انتخاب مقالات برتر در نظر می‌گرفتیم، همچنین آنچه به عنوان شاخص‌های مهم تربیت اسلامی به عنوان حیات طیبه در سند تحول بنیادین دیده شده نیز باید در نظر گرفته می‌شد.

حمزه‌ای ادامه داد: با توجه به اینکه نباید مقالات در هیچ مرکز پژوهشی و سایت و مجلات تخصصی به ثبت رسیده باشد، بنابرین ۴۰۰ مقاله از میان مقالات ارسالی انتخاب شده و با بازبینی مجدد، ۱۵۰ نفر از نویسندگان مقالات برتر انتخاب شدند.

وی بیان کرد: در روز پنجم و ششم خردادماه از نویسندگان برتر مقالات دعوت شده و ۱۵ نفر به عنوان نفرات اول به ارائه کنفرانس می‌پردازند و در روز ششم نیز با حضور وزیر آموزش و پرورش، معاون پرورشی و فرهنگی و معاون برنامه ریزی و پژوهش وزارت آموزش و پرورش همراه با مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور و روسای امور تربیتی سراسر کشورهمایش برگزار می‌شود، همچنین برگزیدگان از سخنان آیت الله جوادی آملی نیز بهره مند خواهند شد.

معاون پرورشی و تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان قم عنوان کرد: سخنران این مراسم وزیر آموزش و پرورش، آیت الله اعرافی رئیس جامعه المصطفی و آیت الله جوادی آملی است.

وی با بیان اینکه اساس این همایش بر مبنای ارائه کنفرانس و مقالات علمی و پژوهشی است، افزود: مجموع ۱۵۰ مقاله در قالب یک کتاب چاپ شده که در روز ششم خرداد از این کتاب رونمایی می‌شود.

وی ادامه داد: در وزارت آموزش و پرورش کارگروهی با حضور پژوهشگران امور تربیتی ایجاد شده که مقالات ارسالی را بازبینی کرده و بر اساس سند تحول بنیادین شاخص های فرهنگی و تربیتی را استخراج کنند که امیدواریم خروجی مقالات برتر در خصوص مسائل تربیتی دانش آموزان مورد استفاده قرار گیرد.

حمزه‌ای با بیان اینکه محل همایش بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا است، افزود: از صبح چهارشنبه پذیرش آغاز شده و بعد از ظهر چهارشنبه کنفرانس علمی برای ۱۵ نفر از همکاران در سه سالن اجتماعات برگزار می‌شود، در روز پنجشنبه نیز از ساعت هشت صبح الی ۹ و نیم پنج نفر از افرادی که رتبه برتر را کسب کرده‌اند در حضور مدعوین به ارائه مقاله می‌پردازند و سپس از ساعت ۱۰ سخنرانی و تجلیل از برگزیدگان انجام می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره بزرگ احکام دانش آموزی افزود: ۲ کتاب احکام ویژه دانش آموزان دختر و پسر در سه محور مربی، امام جماعت و اولیای دانش آموزان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: ۶۲ هزار دانش آموز در مسابقات احکام شرکت کرده و به ۵۰۰ دانش آموز هدایا اهدا شد.

به اشتراک بگذارید :