21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۶ ۱۷:۱۴:۳۱
کد مطلب:  bGyrUQ4s
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم خبر داد
فعالیت 19 مدرسه خارجی در قم / 150 مقاله برتر در فراخوان تربیت انتخاب شده است

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: در حال حاضر دانش‌آموزانی از 50 ملیت مختلف در قم در حال تحصیل هستند و 19 مدرسه خارجی با سبک آموزشی متفاوت در این استان فعالیت دارند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حمیدرضا دژاکام پیش از ظهر امروز در همایش تجلیل از برگزیدگان فراخوان علمی تخصصی تربیت که در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا برگزار شد، با بیان اینکه مقاله‌های تخصصی با کیفیت مطلوبی به این فراخوان ارسال شده است، اظهار کرد: هدف اصلی برگزاری این فراخوان در راستای بررسی ساحت‌های 6 گانه تحول بنیادین در آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به اینکه موضوع تربیت در ساحت‌های گوناگون تحول بنیادین مطرح شده است، اضافه کرد: با توجه به اینکه تربیت مقدمه آموزش است، باید نقش تربیت در بخش‌های مختلف نظام آموزشی مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم از ارائه 4 هزار مقاله به فراخوان علمی تخصصی تربیت یاد و خاطرنشان کرد: آثار رسیده به این فراخوان طی 6 مرحله مختلف مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت 150 مقاله به عنوان مقالات برتر انتخاب شده‌اند.

دژاکام با تاکید بر اینکه استان قم میزبان 150 ملیت مختلف است، تصریح کرد: اکنون دانش‌آموزانی از 50 ملیت مختلف در قم در حال تحصیل هستند و 19 مدرسه خارجی با سبک آموزشی متفاوت در این استان فعالیت دارند.

وی یادآور شد: استان قم ظرفیت‌های خاصی دارد که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای رسیدن به پیشرفت‌های قابل توجه در عرصه تربیت استفاده کرد.

به اشتراک بگذارید :