21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۶ ۱۷:۲۱:۱۶
کد مطلب:  a5MbLQsh
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:
تفکر تربیتی امام خمینی(ره)‌ در جامعه ترویج شود

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تفکر امام خمینی(ره) در عرصه تربیت باید در میان مردم جامعه اسلامی ترویج شود، گفت: ایشان به مقوله‌های تعلیم و تربیت نگاه علمی و فناورانه داشته‌اند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حمیدرضا کفاش ظهر امروز در همایش تجلیل از برگزیدگان فراخوان علمی تخصصی تربیت که در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا برگزار شد، با اشاره به اینکه تفکر امام خمینی(ره) در عرصه تربیت باید در میان مردم جامعه اسلامی ترویج شود، اظهار کرد: ایشان به مقوله‌های تعلیم و تربیت نگاه علمی و فناورانه داشته‌اند به همین علت در میان علمای دوران خود اقدامات متفاوتی را برای تربیت شاگردان دینی انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه نگاه زیباشناسی به مقوله‌های دینی از لازمه‌های تربیت است، اضافه کرد: در آثار امام خمینی(ره) نسبت به ساحت‌های شش‌گانه تربیت نگاهی جامع شده است و ایشان با تربیت تک بعدی مخالف بوده‌اند زیرا این تربیت نمی‌تواند پاسخگوی تمام نیازها باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از اقدامات انجام شده در این وزارتخانه به منظور ترویج آموزه‌های تربیت دینی یاد کرد و گفت: باید نگاه‌های بلند امام خمینی(ره) در عرصه‌های مختلف تربیتی مورد توجه مسؤولان قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی نیازمند نگاه ویژه به موضوع تربیت در حوزه آموزش و پرورش است، عنوان کرد: تحقق خواسته‌های مورد نظر در راستای تربیت دانش‌آموزان می‌تواند به صورت مستقیم در سطوح مختلف جامعه اسلامی تاثیرگذار باشد.

به اشتراک بگذارید :