21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۶ ۱۷:۳۵:۴۲
کد مطلب:  D0eTpC3v
پیام وزیر آموزش و پرورش به نخستین همایش علمی تخصصی تربیت

وزیر آموزش و پرورش در پیامی به همایش علمی تخصصی تربیت در قم گفت: اجرای کامل برنامه تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش مستلزم گسترش عرصه پژوهش و پژوهشگری، اختصاص منابع بهینه و مناسب، اشاعه و کاربست به هنگام یافته های پژوهشی و همکاری و مشارکت پژوهشگران و معلمان فرهیخته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و به نقل از ایرنا ، در این پیام که روز پنجشنبه توسط حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش قرائت شد، آمده است: دستگاه عظیم تعلیم و تربیت، امر خطیر پرورش کودکان، نوجوانان و آینده سازان تمدن نوین اسلامی مان را بر عهده دارد و بدون تردید این دستگاه مهمترین نقش را در تامین نیروی انسانی و توسعه علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور ایفا می کند.
علی اصغر فانی افزوده است: مرور رهنمودهای گهربار امام خمینی(ره) حاکی از جایگاه رفیع آموزش و پرورش در نگاه بلند ایشان است؛ معظم له، اساس عالم را تربیت انسان و حتی امر آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت را از همه امور بالاتر می دانند.
وی اضافه کرده است: رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر نقش بی بدیل آموزش و پرورش در پرورش نسل نو تاکید داشته و آموزش و پرورش را مساله همیشگی و قاعده نظام جمهوری اسلامی ایران دانسته و معتقدند که بهترین و برجسته ترین فکرها باید بنشینند و برای آموزش وپرورش طراحی کنند. 
وی دراین پیام بیان کرده است: با توجه به بیانات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب، بدیهی است که وزارت آموزش و پرورش باید از بهترین و کامل ترین تشکیلات در نهادها و دستگاه های فکری و ایده پردازی و مترقی ترین مراکز پژوهشی و تولید علم در حوزه تعلیم و تربیت و علوم تربیتی برخوردار باشد.
وی ادامه داده است: مایه مباهات وزارت آموزش و پرورش است تا مجموعه فعالیت های علمی، عملی و پژوهشی خود را در معرض نگاه اهل نظر و تحقیق قرار دهد.
در بخش دیگری از پیام وزیر آموزش و پرورش آمده است: بی تردید عرضه خدمات آموزشی و تربیتی به فرزندان عزیز کشور در راستای تربیت شهروندان مومن، کارآمد، خلاق و وفادار به ارزش های دینی و ملی نیازمند فعالیت های علمی و پژوهشی است که تسهیل کننده و تقویت کننده اهداف آموزشی و تربیتی بوده، تا مجریان و دست اندرکاران نظام تعلیم وتربیت بتوانند با بهره گیری از توانمندی ها، مهارت ها، صلاحیت های حرفه ای و تجربیات خویش به ایفای نقش و مسئولیت بپردازند و امکان تحقق اهداف آموزشی و تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را برای دستیابی هر چه بیشتر به جامعه اسلامی دانش بنیان فراهم آورند.
فانی دراین پیام افزوده است: به لطف خداوند و با همفکری و تلاش پژوهشگران حوزه تعلیم و تربیت سراسر کشور، برگزاری نخستین همایش علمی – تخصصی تربیت، فرصت مناسبی فراهم می آورد تا گنجینه ای پربار از هزاران پژوهش متناسب با نیازهای آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران به کارنامه علمی وزارت آموزش و پرورش افزون کند.
وی اضافه کرده است: لازم می دانم از زحمات تمامی پژوهشگران فرهنگی، استادان حوزه و دانشگاه، سایر گروه ها و مسئولان و دست اندرکاران برگزاری این امر که به روشن ماندن چراغ پژوهش و دانایی محوری کمک کرده اند، .سپاسگزاری کنم. 
همایش علمی تخصصی تربیت امروز با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی رئیس جامعه المصطفی در موسسه علوم وحیانی اسرا برگزار شد.
این همایش بر مبنای بخش های شش گانه اعتقادی، عبادی و اخلاقی، اجتماعی و سیاسی، زیستی و بدنی، زیباشناختی و هنری، اقتصادی و حرفه ای و علمی و فناورانه فراخوان مقاله شد و چهار هزار مقاله به دبیرخانه همایش ارسال رسیده بود؛ 150مقاله به عنوان مقالات برتر در قالب کتابی چاپ شد و در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.
در پایان این همایش از صاحبان 42 مقاله ممتاز تجلیل شد و همچنین شرکت کنندگان در درس اخلاق آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید شرکت کردند.

به اشتراک بگذارید :