21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸ ۱۲:۴۹:۳۰
کد مطلب:  aGUmuLJT
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر:
دارالقرآن ها جریان ساز باشند

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش برخی راهکارهای موفقیت بیشتر دارالقرآن ها را اعلام کرد و خواست که دارالقرآن ها جریان ساز باشند.

حمیدرضا کفاش در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا درباره وضعیت دارالقرآن های کشور اظهار کرد: دارالقرآن ها وقتی می توانند باقی بمانند که مافوق جریان های سیاسی حرکت کنند و جریان ساز باشند.

 
وی افزود: ورود دارالقرآن ها به فضای مجازی و روشهای نوین اهمیت زیادی دارد و باید شیوه ها به روز شود.روشها را باید تغییر داد.ما این مسائل را قبول داریم که در فضای مجازی باید بیشتر کار کرد و در این مسیر هم گام بر می داریم.
 
 
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که دارالقرآن ها از نیروهای قوی و توانمند استفاده کنند و گفت: وظیفه دارالقرآن ها توانمندسازی و ساخت نیرو برای آینده است.
 
 
وی افزود:ما نیازمند حمایت مردم و خانواده ها هستیم و مردم بدنبال محیط های خوب و قرآنی برای تربیت فرزندان خودشان هستند.دارالقرآن ها هیاتهای مذهبی تشکیل دهند و در این بخش هم فعال باشند.
 
 
کفاش ادامه داد:فضای مجازی را باید در دست گرفت و کنترل کرد.با این فضا نمی شود مقابله کرد.باید فضایی جذاب را برای جوانان و نوجوانان ایجاد کرد تا آنها به این سمت بیایند.
 
 
وی گفت: دارالقرآن ها وقتی باقی می مانند که دانش آموزان خوب قرآنی ما از دیگر مواهبی که به بقیه دانش آموزان داده می شود محروم نشوند و آنها هم دیده شوند.این دانش آموزان گلهای فعالیتها به شمار می آیند و دارالقرآن ها باید کار مدیریت و برنامه ریزی فعالیتهای منطقه را بر عهده بگیرند.
به اشتراک بگذارید :