21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ ۱۲:۴۹:۲۱
کد مطلب:  J88LP8tR
ملکی
مربیان پرورشی نقش راهبردی در فعالیت های تربیتی دارند

معاون پرورشی و فرهنگی استان کرمان گفت : مربیان پرورشی نقش راهبردی در زمینه فعالیت های تربیتی دارند البته نباید از نقش سایر معلمان در زمینه تربیت و فرهنگ غافل شد .

سید داوود ملکی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت : مهمترین اقدامات ما برای تقویت هویت دین و ملی دانش آموزان که را تاکیدات مقام معظم رهبری است برگزاری اردو های منطقه ای ، شهرستانی و استانی ، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در زمینه های دینی ، سیاسی و اجتماعی ، برگزاری دوره های توانمندسازی تشکل های دانش آموزی که نقشمهمی در فرآیند تعلیم و تربیت ایفا می کنند .

 

وی افزود : در استان کرمان کارگاه های مهارت آموزی به ویژه در زمینه حرفه های بومی و محلی برگزار شده است و علاوه بر آن با هماهنگی برخی ارگان ها نسبت به فعالیت های هماهنگ در زمینه بازدید از کارگاه ها و کارخانجات اقدام شده است .

 

معاون پرورشی و فرهنگی استان کرمان گفت : محور تمام برنامه ها در استان کرمان شعار سال است که مقام معظم رهبری تعیین کرده اند و به طور مثال در مسابقات قرآن ، عترت ، نماز و مسابقات فرهنگی و هنری از مشارکت ادارات و ارگانها حداکثر استفاده شده است و از موازی کاری پرهیز می کنیم .

 

وی یادآور شد: مربیان پرورشی نقش راهبردی در زمینه فعالیت های تربیتی دارند که البته نباید از نقش تربیتی سایر معلمان در مدارس غافل شد که رییس جمهور نیز بر این امر تاکید داشته و باید سعی کنیم معلمان برای ارتقای سطح فرهنگ و تربیت دانش آموزان گام های جدی بردارند .

 

ملکی تصریح کرد: استان کرمان 25 اردوگاه ، 70 کانون فرهنگی و تربیتی و 1260 پایگاه تابستانی جهت اوقات فراغت دانش آموزان دارد که مهمترین فعالیت های ما در این پایگاه ها اردوهای دورن منطقه ای ، کلاس های کار آفرینی و بازدید از اماکن فرهنگی و هنری است . 
 

به اشتراک بگذارید :