4 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ ۱۱:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1297630
مشاور وزیر در امور بانوان با حضور در استان سیستان و بلوچستان؛
نقش‌آفرینی دختران به‌عنوان مادران آینده در عرصه‌های مختلف جامعه ضرورت دارد

مشاور وزیر در امور بانوان در جلسه شورای اداری آموزش‌وپرورش چابهار گفت: تأکید ساحت‌های مختلف سند تحول بنیادین بر اهمیت مهارت‌آموزی دانش آموزان است و در این راستا ضرورت نقش‌آفرینی دختران به‌عنوان مادران آینده در عرصه‌های مختلف بیش‌ازپیش اهمیت دارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، فرحناز مینائی پور در جلسه شورای اداری چابهار ضمن قدردانی از نگاه و توجه ویژه مسئولین استان به حوزه بانوان و واگذاری مسئولیت‌های گوناگون به این قشر تأثیرگذار در جامعه، تصریح کرد: اجرایی کردن ساحت‌های شش گانه سند تحول بنیادین لازمه موفقیت در آموزش‌وپرورش است.

مینائی پور ادامه داد: در آموزش‌وپرورش بیشتر سیاست‌‌های امور زنان بر روی پیشرفت دختران که مادران آینده این مرزوبوم هستند متمرکز است تا علاوه بر تأثیرگذاری بر تربیت و فرهنگ نسل آینده، دختران ما با آموختن مهارت‌ها و تخصص‌ها به سمت راه‌اندازی کسب‌وکار رفته و شاخص اقتصادی را نیز ارتقا دهند.

مشاور امور بانوان وزارت آموزش‌وپرورش در خصوص موضوع جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل گفت: ابتدا باید علل و موانع ترک تحصیل و بازماندن دختران از تحصیل شناسایی و متناسب با آن راهکارهایی برای حل مسئله ارائه شود تا بتوانیم آن دسته از دخترانی که از تحصیل بازمانده‌اند، پوشش دهیم.

وی با تأکید بر ضرورت وجود مدارس شبانه‌روزی دخترانه گفت: لازم است همراه با برنامه‌هایی که منطبق بر ساحت‌های شش گانه سند تحول بنیادین است، اقدامات مؤثری در حوزه آموزش علم و مهارت برای دانش آموزان دختر انجام گیرد.

مینائی پور با اشاره به نقش زنان درآینده جامعه، افزود: سرمایه‌گذاری بهتر در تعلیم و تربیت دختران سبب می‌شود تا دختران به‌عنوان مادران آینده این سرزمین پرورش‌دهنده نیمی دیگر از جامعه باشند و در تحکیم بنیان خانواده موفق‌تر باشیم.

مشاور امور زنان ادامه داد: تأکید ساحت‌های مختلف سند تحول بنیادین بر اهمیت مهارت‌آموزی دانش آموزان است و در این راستا ضرورت نقش‌آفرینی دختران به‌عنوان مادران آینده در عرصه‌های مختلف بیش‌ازپیش اهمیت دارد.

شایان‌ذکر است، بازدید از مدارس حاشیه شهر، خوابگاه‌های شبانه‌روزی دختران و حضور در نمایشگاه یادواره شهدای دفاع مقدس در چابهار از دیگر برنامه‌های مشاور وزیر در امور بانوان در سفر به استان سیستان و بلوچستان است.

به اشتراک بگذارید :