23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ ۱۲:۱۸:۰۳
کد مطلب:  1298526
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
نقشه یادگیری برای تمامی دانش آموزان ترسیم شود/ اجرای کامل برنامه های درسی در دوران کرونایی

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر ترسیم نقشه یادگیری برای تک تک دانش آموزان در مدارس گفت: برنامه درسی در دوران شیوع ویروس کرونا به صورت کامل اجرا می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در جمع مدیران مدارس منطقه راین با اشاره به این که بیش از یک سوم دانش آموزان استان به فضای مجازی دسترسی ندارند، خاطر نشان کرد: آموزش حضوری در شرایط فعلی ضرورتی انکار ناپذیر در راستای ایجاد عدالت آموزشی است.
وی با اشاره به فعالیت بیش از دو هزار مدرسه زیر ۵۰ نفر دانش آموز در استان اظهار کرد: رعایت مسائل بهداشتی در این مدارس آسان تر است.
اسکندری نسب با اشاره به رعایت سختگیرانه مقررات بهداشتی در مدارس استان گفت: بر اساس ارزیابی تیم های بازرسی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی رعایت مسائل بهداشتی در مدارس استان از میانگین کشوری بالاتر است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خاطر نشان کرد: کلاس های درس در مدارس استان ۱۰۰ درصد به صورت حضوری در حال برگزاری است و آموزش از روش های مختلف حضوری، مجازی، برنامه تلویزیونی و بسته های آموزشی یادگیری محور دنبال می شود.
وی بیان کرد: مدرسه محوری اصل تمامی برنامه ها و فعالیت های آموزش و پرورش است و مدیران مدارس نقش اصلی در تحقق اهداف آموزشی و پرورشی دارند.
اسکندری نسب با اشاره به جلوه های ویژه معلمی در شرایط شیوع ویروس کرونا گفت: میانگین نمره نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم استان در تابستان ۹۹ رشد قابل توجهی داشته است که این موفقیت مهم نیز نشان از فداکاری و ایثار گری معلمان استان در شرایط شیوع ویروس کرونا دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که آموزش دانش آموزان تحت هر شرایطی رسالت اصلی ما در آموزش و پرورش است بر تهیه نقشه یادگیری برای تک تک دانش آموزان در مدارس استان تاکید کرد.
اسکندری نسب از تولید روزانه ۳۲ هزار ماسک در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان خبر داد.
وی با بیان این که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چراغ راه تمامی فعالیت ها و برنامه های آموزش و پرورش استان است بر اجرای بسته های تحولی وزارت آموزش و پرورش در مدارس تاکید کرد
گفتنی است: در حاشیه گردهمایی مدیران مدارس منطقه راین از دانش آموزان  راینی حائز رتبه های برتر استانی مسابقات قرآن، نماز و عترت تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :