21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۰ ۲۰:۵۳:۳۴
کد مطلب:  G9upNfnV
معاون پرورشی و فرهنگي وزیر آموزش و پرورش:
برنامه‌های اوقات فراغت تابستان با هدف مهارت آموزی برگزار می‌شود

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت : برگزاری گسترده برنامه ‌های مدیریت اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان امسال با هدف مهارت آموزی و زمینه سازی برای کارآفرینی و اشتغال است

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، پيش از ظهرامروز حميدرضا كفاش در نشست خبري پيرامون غني سازي اوقات فراغت و فعاليت هاي تابستاني دانش آموزان كه درساختمان شهيد رجايي برگزار شد ، اظهاركرد: اوقات فراغت زمان خوبی برای کسب موفقیت‌ در زندگی است.آموزش و پرورش از نظر قانونی یکی ازدستگاه‌های متولی اوقات فراغت برنامه ‌ریزی است و صدا و سیما، رسانه‌های جمعی و استانداری‌ ها هم وظیفه پرکردن اوقات فراغت را برعهده دارند، از این رو همه معاونت ها از جمله معاونت فرهنگی آموزش و پرورش برنامه هایی برای اوقات فراغت دانش آموزان تدارک دیده‌اند.

وی انعطاف‌پذیری را مهم‌ترین تفاوت برنامه‌های اوقات فراغت نسبت به برنامه‌های سال تحصیلی دانست و گفت: دانش‌آموزان می‌توانند با ذوق و سلیقه خود برنامه‌ها را انتخاب یا تنها در یک یا چند برنامه شرکت کنند و الزامی در این برنامه‌ها نیست، تلاش کرده‌ایم برنامه‌ها متنوع باشند. ضمن این که مهارت آموزی هدف اصلی ما در برنامه‌های پایگاه‌های تابستانی است

معاون پرورشی و فرهنگي وزیر آموزش و پرورش در مورد حضور کودکان معلول در این برنامه ها نیز گفت: دانش آموزان با نیازهای ویژه با درصد معلولیت پایین که در کلاس های عادی درس می خوانند، می توانند در برنامه ها شرکت کنند؛ اما برای دانش آموزان محصل در مدارس استثنایی، برنامه های ویژه ای تدارک دیده شده است که در این برنامه ها شرکت می کنند.

وی همچنین در مورد استفاده از فضای مجازی در ارائه برنامه های تابستانی گفت: سایت ایران پرورشی را با هدف نیازهای مجازی دانش آموزان راه اندازی می کنیم، دارالقرآن ها هم در این سایت عضو می شوند. در حوزه نشریات الکترونیکی، سواد رسانه ای، رایانه و آموزش مجازی نیز آموزش هایی داریم. اما ابتداری کار هستیم و باید گام های بزرگ تری برداریم.

کفاش نمایش فیلم های اکران نشده، مهم و جذاب سینمای ایران را در اردوهای دانش آموزی تابستان از جمله برنامه های پایگاه ها دانست و گفت: این فیلم ها نمایش داده شده و بعد از آن جلسه نقد و بررسی نیز خواهیم داشت.

معاون پرورشی و فرهنگي آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی در مورد راه اندازی شبکه اجتماعی «شاد» نیز گفت: کارهای مطالعاتی این شبکه انجام شده است؛ اما علت تاخیر در راه اندازی این بود که بتوانیم از عملکرد شبکه «شهد» متعلق به صندوق ذخیره فرهیختگان استفاده کنیم و هم عرض با آن با شبکه تبیان نیز توافق نامه ای امضا کرده ایم که بتوانیم مجموعه خدماتی را در این زمینه ارائه دهیم. شبکه شاد راه اندازی می شود اما بعید است تا تابستان این اتفاق روی دهد.

به اشتراک بگذارید :