21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۴:۳۰:۰۲
کد مطلب:  pVx7Cv2q
معاون پرورشی فرهنگی استان مرکزی
فعالیت های اردویی به بهبود کیفیت مهارت زندگی در دانش آموزان کمک می کند

معاون پرورشی فرهنگی استان مرکزی گفت: برگزاری فعالیت های اردویی به بهبود کیفیت مهارت زندگی در دانش آموزان کمک می کند که این مهم توسط تشکل های دانش آموزی انجام می شود .

علی شیرخانی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت: ساماندهی تشکل های دانش آموزی و گسترش فعالیت های تشکیلاتی در محیط های پرورشی مانند دارالقران ها و کانون ها منجر به شکل گیری هویت دینی و ملی در دانش آموزان می شود.

 

وی افزود: فعالیت های پرورشی مانند اردوها به خصوص در تشکل های پیشتازان و فرزانگان سعی در بهبود کیفیت مهارت زندگی دانش آموزان دارند و دانش آموزان در این اردوها می توانند مهارت هایی را کسب کنند و حتی در آینده این مهارت ها را به سایر دانش آموزان نیز انتقال دهند.


معاون پرورشی فرهنگی استان مرکزی یادآور شد: با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل که مقام معظم رهبری آن را مطرح فرمودند به ویژه در زمینه صرفه جویی انرژی با ادارات کل آب، برق و گاز تفاهم نامه هایی داشتیم تا در این خصوص بین دانش آموزان گفتمان سازی کنیم. علاوه بر این در زمینه هزینه مسابقات فرهنگی هنری و قرانی به دنبال مدیریت بهینه منابع هستیم و این فرهنگ را بین دانش آموزان ترویج دادیم که در مسابقات فقط به دنبال جایزه نباشند بلکه در فضایی دوستانه رقابت کنند و خود را محک بزنند.


شیرخانی ادامه داد: مربی پرورشی خود باید به عنوان الگوی اخلاقی بین دانش آموزان باشد و این نقش تربیتی را به دیگر مسئولان مدرسه تعمیم دهد تا گسترش اخلاق بین نوجوانان و جوانان را شاهد باشیم. اگر اخلاق در جامعه ما گسترش یابد به طور یقین بسیاری از آسیب های اجتماعی کاهش خواهد یافت.


وی تصریح کرد: در استان مرکزی حدود 270 پایگاه تابستانی پیش بینی شده و علاوه بر آن برخی مدارس شاخص به عنوان کانون های محله در کنار کانون ها، دارالقران ها و سالن های ورزشی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان درنظر گرفته شده است.
معاون پرورشی استان مرکزی ادامه داد: البته روند آموزشی در کلاس های تابستانی باید به حالت اردویی، بازی و آموزش مهارت باشد تا دانش آموزان بتوانند یک مهارت را در طول این تابستان بیاموزند.
 

به اشتراک بگذارید :